Prekių kainų stebėjimas


Vadybos savarankiškas darbas. Įvadas. Kaina svyravimo priežastys. Prekių charakteristika. Prekių analizė. Kainų analizė. Išvados. Literatūros.


1.Kaina yra tiesiogiai susijusi nuo pasiūlos ir paklausos. Todėl šių veiksnių pasekoje atsiranda paklausos, pasiūlos bei kainų svyravimas. Kainų kitimas yra nenutrūkstamas procesas, nes kiekvieno produkto ar paslaugos kaina nuolat kinta. Rinkoje kaina gali išlikti stabili tik tam tikrą laiką.

2.Pateikta kainų stebėjimo kitimo procesui pasirinktų produktų charakteristika, tai gaminimo procesai, sudedamosios dalys ir pan. Kiekvienas gaminys turi atskirą savo gaminimo specifiką, atskiras technologijas, sudedamąsias dalis, nuo kurių tiesiogiai priklauso kaina.

3.Atlikus pasirinktų produktų kainų kitimo analizę, paaiškėjo, kad ledų ir majonezo kaina nekito. Galima teigti, kad tai atsitiko todėl, kad šių produktų galiojimo laikas yra pakankamai ilgas ir tai leidžia atitinkamą laikotarpį kainai laikytis stabiliai. Duonos ir sūrio lazdelių kaina kito. Tikėtina, kad tai įtakojo galiojimo laiko terminas.

Prekių kainų stebėjimas. (2015 m. Sausio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/prekiu-kainu-stebejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:59