Prekių kilmė


Prekiu klasifikavimas kilme ir verte. Tarifinis prekiu klasifikavimas prekiu kilme. Prekės kilmės šalis.

Logistikos savarankiškas darbas. Įvadas. Prekių kilmės sąvoka. Nepreferencinė (nelengvatinė) prekių kilmė. Preferencinė (lengvatinė) prekių kilmė. Lietuvos eksporto ir importo palyginamoji analizė. Prekių kilmės vartojimo tyrimas. Tyrimo tikslas. Tyrimo metodas. Duomenų rinkimo metodai bei jų sudarymas. Tyrimo imtis. Tyrimo analizė ir interpretavimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai. Anketa.


1.Prekių kilmės taisyklės yra griežtos ir konkrečios, tačiau juose yra daug vertinamųjų kriterijų, todėl ir taikymas yra sudėtingas.

2.Lietuvai įstojus į ES, iš esmės pasikeitė vykdyta Lietuvos užsienio prekybos politika, nes visos iki to laiko galiojusios laisvos prekybos sutartys buvo denonsuotos ir Lietuva tapusi vidine ES šalimi pradėjo taikyti Bendrąją prekybos politiką bei prisijungė prie ES vykdomų laisvosios prekybos sutarčių.

3.Lietuvos prisijungimas prie ES vykdomų laisvosios prekybos sutarčių, suteikė stiprų impulsą Lietuvos užsienio prekybai, kuri pastaraisiais metais ypač suaktyvėjo su Viduržemio jūros regiono šalimis, trečiosiomis šalimis.

4.Pagal statistikos departamento pateiktus duomenys palyginti su 2011m eksportas padidėjo 13,2%, o importas padidėjo 13,6%. 2012 m iš Eksportuojamu prekių sudaro 26.1% Lietuviškos kilmės, o kita dalis sudaro kitas eksportas.

5.Preferencinės ir nepreferencinės kilmių taisyklių nuostatuose yra daug bendro, tačiau taip pat ir yra pagrindiniai skirtumai kurie kyla iš šių kilmės rūšių paskirties.

6.Atliekant kilmės tikrinimus nustatoma prekių kilmės šalies klastojimo ir apgaulės atvejų, todėl vykdant preferencinius susitarimus būtina ir toliau prekių kilmės dokumentus siųsti tikrinti į juos išdavusias šalis.

Prekių kilmė. (2013 m. Kovo 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/prekiu-kilme.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 22:07