Prekių kokybę pažymintys ženklai ir jų analizė


Prekių kokybę pažymintys ženklai ir jų analizė. Prekių kokybės vadybos savarankiškas darbas. Įvadas. Ne maisto prekių vartojamosios savybės. Prekių kokybės reklaminiai ženklai. Išvados. Naudota literatūra.

Kokybė yra sudėtinga sąvoka, sutinkamų žmogaus veikloje. Kokybės sąvokos sudėtingumas reiškiasi tuo, jog ji turi daugelį tyrimo aspektų. Kiekvienas iš jų reikalauja specialaus tyrimo bei turi atskirą tikslą. Paskutiniu metu gaminamų produktų kokybę nagrinėja kai kurios naujos mokslų kryptys: kvali Produkcijos kokybė pirmiausia susijusi su darbo produkto naudingumu žmogui, jo vartojamąja verte.

Visų prekių vartojamąją vertę nusako jos vartojamosios savybės. Vartojamųjų savybių nomenklatūra priklauso nuo prekės tipo: vieni parametrai apibūdina gaminių, kiti – paslaugų kokybę. Vartojamosios savybės kokybės reikalavimai yra šie socialinės savybės, funkcinės savybės, patikimumo savybės, estetinės savybės, ergonominės savybės, saugaus vartojimo savybės, ekologinės savybės ir ekonominės savybės. Ir gaminiai, ir paslaugos dar skirstomi į smulkesnes grupes. Didelė prekių įvairovė sąlygoja ir jų savybių įvairumą. Iš viso komplekso svarbu išskirti būdingiausias ir įvertinti jų reikšmingumą. Trumpai kokybe apibudinama, kaip objekto savybių visuma, įgalinanti tenkinti išreikštus bei numanomus vartotojų poreikius

Gausėjant gyventojams, o kartu ir ligoms, alergijoms bei didėjant taršai, žmonės ima vengti chemikalais apdorojamų produktų, nesuįrančių pakuočių ar gamtą teršiančių produktų. Europos sąjungoje sparčiai plinta ekologinis ūkininkavimas ir atliekų rūšiavimas bei perdirbimas. Kiekvienais metais ekologiškos prekės įgauna vis didesnį populiarumą ne tik Euoropoje, bet ir visame pasaulyje. Yra daugybė populiarių ir patikimų prekių kokybę įrodančių ženklinimų. Priklausomai nuo ženklinimo, vartotojas yra informuojamas ar prekę. Ar prekė yra ekologiška, kiek procentų prekė ekologiška, kokia tarša orui, ar buvo atlikti bandymai su gyvūnais ir panašiai.

Medekšas H., 2003, Gaminių kokybė ir patikimumas, KTU leidykla Technologija Clifton R., Simmons J., Ahmad S., ir kt. 2011 m. Prekių ženklai ir jų kūrimas. Alma littera.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1955 žodžiai)
  • Justas
  • Prekių kokybę pažymintys ženklai ir jų analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Prekių kokybę pažymintys ženklai ir jų analizė. (2015 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-kokybe-pazymintys-zenklai-ir-ju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:54
×