Prekių kokybės atitikties įvertinimas ir sertifikavimas


Įvadas. Teoriniai visuotinės kokybės vadybos pagrindai. Kokybės samprata. Prekės samprata. Europoje galiojatys prekių kokybės ženklinimai. CE ženklinimas. Key mark ženklinimas. ES “Gėlės” ženklinimas. ES ekologinis maisto ženklinimas. Aplinkosaugos ženklinimas. Maisto produktų ženklinimas. Mėsa ir jos produktų ženklinimas. Ce ženklo gavimo procedūra. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Darbo tikslas – atskleisti prekių kokybės atitikties įvertinimą ir sertifikavimą.

Atskleisti kokybės bei prekės sampratą bei prekės kokybės atitikties įvertinimą ir sertifikavimą.

Šiais laikais turbūt ne vienas žmogus yra išgirdęs frazę vokiška kokybė. Ši frazė žmonėms asocijuojasi kaip patikima kokybė, ilgaamžiškas vartojimo bei tarnavimo terminas. Tai tarytum patikimas prekinis ženklas, kurį galima drąsiai be jokios baimės pirkti, dėl kurio vartotojui veikimo nereikia sukti galvos.

Vokiška kokybė ne be pagrindo yra vadinama aukštos kokybės sinonimu. Vakarų Vokietija po karo stengėsi atsitiesti, gerinti ekonomiką bei pragyvenimo lygį. Buvo skiriamas dideli dėmesys kokybei. Buvo pradėti gaminti žinomi automoblių modeliai Volkswagen, BMW, Audi, Opel, Mercedes, fotoaparatai Leitz bei kiti vokišką kokybę atspindintys produktai. Šie prkiniu ženklai susilaukė tarptautinės sėkmės dėl jų nepriekaištingos kokybės bei ilgaamžiškumo.

Pagal pateiktą lentelę, galima pastebėti, kad E. Demingas, G. Kanji, D. Garvinas kokybę apibūdina kaip vartotojų poreikių patenkinimą. J. Juranas kokybę apibūdina kaip reikalavimų atitikimą. A. Feingenbaumas, P. Crosby teigia, kad kokybė – tai atitiktis reikalavimams, standar-tams, etalonui. Autoriai D. Newallis, B. G. Dale‘as, A. Feingenbaumas, D. Garvinas koky-bę apibrėžia kaip tikslingos, planuotos, standartizuotos veiklos rezultatą; J. Harringtonas išskiria, kad kokybė – tai tinkamas kainos ir vertės santykis. Pateikta apibrėžimų visuma leidžia teigti, kad apibrėžimuose dažniausiai pabrėžiamas vienas tam tikras kokybės raiš-kos aspektas. Dėl šios priežasties anksčiau pateikti apibrėžimai negali būti universalūs.

Norint lengviau suprasti, kas yra prekė, bei kaip ji yra klasifikuojama, žemiau yra pateiktos, Ruževičiaus sudarytos prekių klasifikacijos (žr. 1 bei 2 paveikslus).

Iš pateikto pirmojo paveikslo galima pastebėti, kad prekės yra skirstomos į vartojamosios, gamybinės bei medicininės paskirties, tačiau svarbiausios yra vartojamosios paskirties. Antrame paveikle pavaizduota, kad vartojamosios yra skirstomos į maisto bei pramonines prekes. Maisto prekės yra išskaidytos į augalinės bei gyvulinės kilmės produktus, o ši yra įskaidyti į dar smulkesnius produktus. Pramoninės prekės yra skirstomos į tris rušis: kūltūrinės, ūkinės buitinės bei aprangos, kurios yra taip pat išskaidytos į dar smulkesnius produktus.

  • Microsoft Word 1652 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3766 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gytis
  • Prekių kokybės atitikties įvertinimas ir sertifikavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Prekių kokybės atitikties įvertinimas ir sertifikavimas . (2019 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-kokybes-atitikties-ivertinimas-ir-sertifikavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 10:46
×