Prekių pakavimas


Kroviniai ir jų apsauga (pakavimas). Nagrinėjami klausimai. Krovinio transportinės savybės ir krovinių klasifikacija. Prekių ir produktų klasifikacija. Krovinys. Krovinio transportinės savybės. Krovinių klasifikacijos prielaidos. Krovinį vežimo metu veikiantys veiksniai. Galimų veiksnių klasifikacija. Krovinio apsaugos priemonės (tvirtinimas ir pakavimas). Krovinio ruošimo vežimui operacijos. Pakavimas. Tara. Ženklinimas. Krovinio tvirtinimo būdai.

Jei produktas sudėtas į reikiamą tarą, reikiamai paženklintas, yra reikiamos būklės ir gali būti vežamas, skaitoma, kad produktas yra paruoštas transportavimui. Visi vežami produktai nuo jų pateikimo vežimui momento, iki jų pateikimo galutiniam gavėjui momento yra vadinami kroviniais. (krovinys – prekė, pateikta pervežimui).

Visuma krovinio ypatybių, kurios lemia jo transportavimo technologiją, yra vadinamos krovinio transportinėmis savybėmis. Krovinys yra apibūdinamas: saugojimo sąlygomis; fizikinėmis-cheminėmis savybėmis (būsena); gabaritais; mase; tūriu; forma. Krovinio fizikinėmis-cheminėmis savybėmis, bei forma, kuria jis buvo pateiktas vežimui yra apsprendžiamas jo vežimo būdas, krovos įranga, transporto priemonės tipas, krovinio saugojimo režimas ir darbų saugos normos.

Prekių atrinkimas pagal užsakymą; pakavimas (krovos vieneto formavimas); ženklinimas; svėrimas (apskaita); grupavimas (konsolidacija – krovos vienetų apjungimas į vieną siuntą); krova ir tvirtinimas; transporto priemonės plombavimas; lydinčių dokumentų parengimas.

A) pagal naudojimo laiką: vienkartinė; ilgalaikė. b) pagal formos išlaikymą: kieta (metalas, mediena); pusiau kieta (kartoninė dėžė); minkšta (maišai, plėvelė). c) pagal panaudotą medžiagą: medinė, metalinė, stiklinė, keraminė, plastmasinė/polimerinė, tekstilinė, popierinė. d) pagal konstrukciją; išrenkama; neišrenkama. e) pagal paskirtį: transportinė (ta, kuri naudojama krovinių vežimui ir laikinam sandėliavimui); gamybinė (arba pirminė, kuri visą laiką yra kartu su produktu).

Tvirtinimo standartai numato 3 pagrindinius krovinio tvirtinimo transporto priemonėje būdus: blokavimas; prispaudimas prie platformos; tvirtinimas atotampomis.

  • MS PowerPoint 582 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (626 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asdadas
  • Prekių pakavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prekių pakavimas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-pakavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:22
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo