Prekių pardavimo apskaitos DB programavimas


Kursinio darbo užduotis. Kursinio darbo žiniaraštis. Įvadas. Aprašymo dalis. Technologijos dalis. Lentelų ir jų ryšių kūrimas. Formų kūrimas. Užklausos. Ataskaitų pateikimas. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedai.


Darbo tikslas: sukurti prekių pardavimo apskaitos duomenų bazę su formomis, naudojantis Microsoft Access programa, kuriomis galutinis vartotojas galėtų lengvai naviguoti bei pamatyti atitinkamą informaciją, remiantis įvairiais šaltiniais aprašyti sukurtos duomenų bazės technologiją ir kūrimo procesą.

Naudojantis mano sukurta duomenų baze, galima greitai susirasti reikiamus duomenis, juos redaguoti dizaino aplinkoje, perkelti ir pan.

Technologinė dalis kursiniame darbe yra pagrindinė dalis, nes šioje dalyje pristatoma sukurta programa.

Aš formas kūriau pagal savo susikurtas lenteles, paspaudus komanda "Forma"ir grupėje "Formos", pasirinkus "Daugiau formų", o paskiau "Formų vedlys". Sukūriau šešias formas:

Dizaino rodinyje bet kurią formą galima redaguoti ir parinkti jai norimą įvaizdį.

Sukurtose formose buvo padaryti mygtukai, kuriems buvo priskirtos makro komandos:

Formos pavidale, taip pat, buvo sukurtas ir valdymo skydelis. Vartotojui yra lengviau naudotis DB kai visus objektus jis mato kaip vieną visumą. Dėl to sukūriau vartotojo meniu, kurio pagalba formas, ataskaitas ir išjungti DB vartotojas galės per patogų naudojimui meniu.

Šį meniu sukūriau naudodama mygtuką "Switchboard Manager". Po to, vadovavausi dėstytojos metodiniais nurodymais ir galiausiai meniu buvo sukurtas, kuriame yra trys pasirinkimai:

Mano sukurtoje duomenų bazėje yra sukurtos penkios užklausos, kurios buvo kuriamos pagal prieš tai susikurtas lenteles:

Užklausas sukūriau naudodamasi mygtukais "Query Wizzard" ir "Query Design". Yra sukurta speciali užklausa prekių paieškai, pagal tam tikrus prekių kodus. Taip pat sukurta kryžminė užklausa.

Ataskaitos yra skirtos suprojektuoti ir išspausdinti duomenų bazėje saugomą informaciją. Nors jų struktūra yra panaši į formas, bet ataskitose griežčiau kontroliuojamas duomenų išdėstymas.

Ataskaitas kurti yra ne vienas būdas, o mano DB ataskaitos buvo kuriamos pasirinkus mygtuką "ataskaitos" ir ataskaitos vedlį. Sukūriau penkias ataskaitas:

Visas ataskaitas galima pakeisti įsijungus dizaino rodinį. Kiekvienai ataskaitai parinkau skirtingą dizainą.

Duomenų bazės kūrimas pareikalavo daug kruopštumo, tačiau pagerino mano įgudžius naudojantis kompiuteriniu darbu.

  • Microsoft Word 2622 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1955 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Prekių pardavimo apskaitos DB programavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Prekių pardavimo apskaitos DB programavimas . (2018 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-pardavimo-apskaitos-db-programavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:45
×