Prekių paskirstymo organizavimas


Įvadas. Prekių paskirstymo organizavimo teoriniai aspektai. Paskirstymo logistikos samprata ir esmė. Paskirstymo kanalų formavimas ir jų parinkimą įtakojantys veiksniai. Prekių paskirstymo būdai ir strategijos. Sandėlių funkcija prekių paskirstymo grandyje. Prekių transportavimo būdo parinkimas. Prekių paskirstymo optimizavimas ir valdymas. Išvados. Literatūros ir kitų informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: Išnagrinėti prekių paskirstymo kanalus ir suprasti paskirstymo proceso esmę, kanalus ir veikimo principą.

Pagrindinis paskirstymo logistikos tikslas yra logistikos pajėgumų ir jos komponentų – logistikos paslaugų ir logistikos kaštų optimizavimas. Šiam optimizavimui pasiekti aprūpinimo logistika privalo tenkinti tokius klientų reikalavimus:

Padidintos tiekimo garantijos. Rinkos aprūpinimas prekėms tiesiogiai susijęs su padidintomis tiekimo garantijomis. Siekiant sandėliuose sumažinti prekių atsargas, būtina užtikrinti nenutrūkstamą prekių siuntą. Pavėluoti ar neįvykdyti pristatymai sąlygoja sutarčių su klientais neįvykdymą, kurie sukelia versle negatyvius reiškinius – finansines sankcijas ir rinkos dalies praradimą. (Mingaila, 2009)

Prekių paskirstyme, be paties gamintojo, dalyvauja įvairūs ūkio subjektai. Šių subjektų skaičių apibūdina paskirstymo kanalo ilgis, kuris apibūdinamas taip:

Šios strategijos viena nuo kitos skiriasi prekybos tarpininkų skaičiumi – ar pasirenkamas didesnis jų skaičius, ar jų kiekis apribojamas pagal tam tikrus kriterijus ir ar pasirenkamas tiktai vienas tarpininkas.

Pasirinkus paskirstymo kanalus ir nustačius pasirinkto kanalo ilgį būtina prekes iš gamintojo pristatyti vienam ar kitam paskirstymo kanalo dalyviui. Tokiam fiziniam prekių pristatymui tarnauja marketingo logistika, kuri yra verslo logistikos sudėtinė dalis ir funkcionuoja tarp gamybos ir vartojimų sferų. (Mingaila, 2009)

Kruopščiai suplanuotas paskirstymo kanalas didina įmonės sugebėjimą konkuruoti tiek vidaus, tiek tarptautinėje rinkoje. Dar daug įmonių nepakankamai įvertina paskirstymo svarbą ir sutelkia pagrindinės jėgas į kitas funkcijas – finansus, gamybą, ar kitus marketingo komplekso elementus (prekę, kainą, rėmimą). Tinkamos paskirstymo sistemos sukūrimas įmonei turi ne mažesnę reikšmę nei minėti elementai. Tačiau, norint tai pasiekti, reikia paskirstymo kanalą nuolat vertinti bei kontroliuoti. Atsiradus būtinybei, pasirenkamas naujas kanalas ar modifikuojamas esamas. Taip gali atsitikti daugeliu atvejų. Ir B. Rosenbloom (1990), ir B. Berman (1996) išskiria po 10 beveik analogiškų pagrindinių paskirstymo kanalo parinkimo prielaidų.

Sukūrus naują prekę ar prekių grupę. Jei šiuo metu esantys ir naudojami paskirstymo kanalai nėra tinkami naujai prekei ar prekių grupei, galima modifikuoti jau esamą kanalą ir pritaikyti pagal naujos prekės ar prekių grupės poreikius ir savybes.

Pritaikius esamas prekes naujoms rinkoms. Pakeitimai paskirstymo kanale gali vykti, pavyzdžiui, tada, kai prekes naujoje rinkoje pristatanti įmonė anksčiau tą pačią prekę pardavinėjo gamybinės paskirties prekių rinkoje.

Atlikus žymesnius pakeitimus kai kuriose marketingo srityse. Kai naudojama nauja kainų politika, pabrėžiant žemesnes kainas ir reikalaujant, kad įmonės atstovai taip pat sumažintų kainas ar suteiktų nuolaidų iš jų perkančioms parduotuvėms.

Įkūrus naujas įmones. Paskirstymo kanalas gali būti tobulinamas, susijungus kelioms smulkioms įmonėms.

Pakeitus jau esamų tarpininkų politiką, kuri trukdo įgyvendinti įmonės paskirstymo kanalo siekius. Pakeitimai galimi tada, kai tarpininkai pradeda pabrėžti savo prekybos ženklą ir pan.

Šiuo metu esamus prekybos tarpininkus pakeitus į naujo tipo tarpininkus.

Įvykus tam tikriems aplinkos pokyčiams, kuriuos gali veikti ekonominės, socialinės, konkurencinės, technologinės ar teisinės priežastys.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rūta
  • Prekių paskirstymo organizavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Prekių paskirstymo organizavimas. (2019 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekiu-paskirstymo-organizavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 02:02
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema