Prekių strategija pagal prekių gyvavimo ciklą


Vadybos kursinis darbas. Prekių gyvavimo ciklo samprata. Prekės ir jos gyvavimo ciklo samprata. Produkto kūrimo etapas. Įvedimo į rinką stadija. Augimo stadija. Brandos ir smukimo stadija. Strateginis valdymos ir jos ypatumai. Strategijos taikymas pagal prekių gyvavimo ciklus uab „knygynai“. UAB „knygynai“ charakteristika. UAB „knygynai“ prekių gyvavimo ciklai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Prekė yra bet kas, kas gali būti rinkai tenkinti kokį nors norą ar poreikį; tai gali būti fizinės prekės, paslaugos, potyriai, renginiai, asmenys, vietos, nuosavybė, organizacijos, informacija ar idėjos. Vartotojas sprendžia apie prekę remdamasis trimis pagrdindiniais elementais: prekės savybėmis ir kokybe; paslaugų paketu ir kokybe; kaina. Todėl marketingo specialistai turi apgalvoti kiekvienos prekės savybių, teikiamos naudos ir kokybės lygį.

Įmonės pozicionavimo ir diferenciacijos strategijos turi būti keičiamos, nes skirtingose prekės gyvavimo ciklo stadijose keičiasi ir pati prekė, rinka bei konkurentai. Posakis, kad prekė turi savo gyvavimo ciklą, reiškia keturis dalykus: 1) prekės gyvuoja ribotą laiką; 2) kiekvienos prekės pardavimai turi skirtingus etapus, kuriuose įmonė susiduria su skirtingais sunkumais, skirtingomis galimybėmis bei problemomis; 3) skirtingose prekės gyvavimo ciklo stadijose pelnas didėja arba mažėja; 4) kiekvienai prekės gyvavimo ciklo stadijai reikalinga atskira marketingo, finansų, gamybos, pirkimo, pardavimo ir žmogiškųjų išteklių strategija.

Darbo objektas – UAB „knygynai“ prekių strategijos ypatumus pagal prekių gyvavimo ciklus.

Darbo tikslas – išanalizuoti UAB „knygynai“ prekių strategijos ypatumus pagal prekių gyvavimo ciklą .

Darbo uždaviniai:

1.išanalizuoti prekių stategiją ir jos principus;

2.Išanalizuoti prekių gyvavimo ciklus ir jos ypatumus;

3.pateikti UAB „knygynai“ veiklos charakteristiką;

4.Išanalizuoti UAB „knygynai“ prekių gyvavimo ciklus.

  • Vadyba Kursiniai darbai
  • 2014 m.
  • Aurelija
  • 23 puslapiai (6053 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vadybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 39 KB
  • Prekių strategija pagal prekių gyvavimo ciklą
    10 - 3 balsai (-ų)
Prekių strategija pagal prekių gyvavimo ciklą. (2014 m. Balandžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/prekiu-strategija-pagal-prekiu-gyvavimo-cikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:11