Prekyba augalais verslo planas


Santrauka. Verslo aprašymas. Verslo srities aprašymas. Įmonės tikslai ir galimybės. Produkto aprašymas. Paslaugų aprašymas. Rinkodara. Rinkos apžvalga. Konkurencijos analizė. Rinkodaros planas. Pardavimo strategija. Kainodaros strategija. Produkto reklama. Gamyba ir paslaugų tiekimas. Trumpas gamybos aprašymas. Trumpas paslaugų teikimo aprašymas. Vietos analizė. Patalpos ir įranga. Transportas. Žaliavos ir tiekėjai. Darbo jėga. Papildomos paslaugos. Gamybos savikaina. Vadyba. Įmonės organizacinė struktūra. Rizikos įvertinimas. Galimi sunkumai. Alternatyvi veikla. Finansai. Reikalingas kapitalas. Finansinių prognozių prielaidos. Finansinės ataskaitos. Nenuostolingumo taškas. Naudota Literatūra ir šaltiniai. Priedas.

Šiuo metu tiesiogine prekyba augalais su verslo centruose dirbančiomis įmonėmis niekas neužsiima. Nėra ir įmonių aptarnaujančių, prižiūrinčių biurų augalus, todėl manoma, kad tai yra dar neužimta sfera ir kad pirmieji tai padarę užsiimtų tvirtą poziciją rinkoje. Rinka laikoma perspektyvia, nes įmonių besikuriančių verslo centruose skaičius didėja, o tokių įmonių aptarnavimas yra labai patogus, nes viename pastate įsikūrusios kelios ar net keliolika įmonių.

Uždaroji akcinė bendrovė „Bio Biuras“ savo gamybiniame centre įsikūrusiame Balsių gyvenvietėje netoli Vilniaus augins įvairių rūšių sukulentus, iš jų formuos kompozicijas ir jas tieks klientams. Be augalų auginimo, įmonė siūlys gyventojams ir įmonėms pasinaudoti augalų viešbučio paslaugomis, ši paslauga aktualiausia bus gyventojams, kurie vyksta atostogauti ir atostogų metu negali deramai pasirūpinti savo auginamais želdiniais. Savo klientų įmonė ieškos tiesiogiai, darbuotojai važiuos į susitikimus su potencialiais klientais, skelbs apie savo veiklą internete ir ieškos būdų spaudoje publikuoti straipsnius, susijusius su įvairių augalų dauginimu ir priežiūra.

Pirmaisiais metais įmonės steigėjų nuosavomis lėšomis bus suformuotas 10 000 Lt įstatinis kapitalas 70 000 Lt bus skolinamasi iš kredito įstaigos su 8 procentų metinėmis palūkanomis. Šie pinigai bus panaudoti auginimo centro įrengimui, veiklos pradžiai ir pirmųjų metų darbuotojų atlyginimams. Antraisiais metais steigėjai įneš 12 000 Lt, dar 43 000 Lt bus skolinamasi tokiomis pat sąlygomis iš kredito įstaigos. Antrųjų metų lėšos bus panaudotos tolimesniam gamybos plėtimui ir produkcijos realizavimui bei darbuotojų atlyginimams. Vėlesniais metais įplaukos turėtų išaugti ir daugiau skolintis nebereikėtų. Su kreditoriais būtų visiškai atsiskaityta šeštaisiais veiklos metais. Kaip užstatas kredito įstaigai bus įkeistas įmonės sklypas su pastatais esančiais jame.

Bendrovė „Bio Biuras“ rinkoje dalyvaus turėdama labai mažos įmonės statusą. Pirmąjį įmonės gyvavimo penkmetį joje dirbs 2 darbuotojai, o metinė apyvarta neviršys 0,5 milijono litų, todėl mokės 5% pelno mokestį.

Pagrindinis įmonės tikslas įsitvirtinti rinkoje ir susikurti finansinę nepriklausomybę, kuri leistų vykdyti bendrovės veiklą ir kituose miestuose, įdarbinti daugiau žmonių, kurti jiems patrauklią socialinę aplinką.

Uždaroji akcinė bendrovė „Bio Biuras“ užsiims įvairaus tipo augalų, tinkančių augti uždarose patalpose, auginimu ir realizacija, teiks augalų priežiūros ir konsultacijos paslaugas. Planuojama įkurti augalų viešbutį, kuris aptarnautų tiek įmones, tiek ir gyventojus išvykstančius atostogauti.

Įmonių, tiekiančių augalus į biurus rinka nėra labai išplėtota, todėl pasinaudojus esama situacija galima užpildyti rinkoje esančią nišą. Veiklos sritis perspektyvi dėl augančių verslo centrų skaičiaus ir besikuriančių įmonių juose. Vilnius yra labai patogi vieta vystyti šį verslą, nes kaip tik sostinėje ir yra įsikūrę stambiausi verslo centrai. Įmonės vadovai stebi paslaugų sektorių ir yra įsitikinę, jog sėkmingai veikti gali tik tos įmonės, kurių pasiūla greičiausiai prisitaiko prie pasikeitusios paklausos.

Pagrindinis bendrovės „Bio Biuras“ tikslas yra įsitvirtinti rinkoje, įmonės prekinį ženklą paversti gerai žinomu ir pasitikėjimą keliančiu vardu, darbuotojams suteikti stabilų pragyvenimo šaltinį ir nuolatos plėsti pardavimų apimtis.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2996 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Prekyba augalais verslo planas
    10 - 7 balsai (-ų)
Prekyba augalais verslo planas. (2015 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekyba-augalais-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:15
×