Prekyba žmonėmis (2)


Prekyba žmonėmis.

Manai, kad į prekeivių žmonėmis pinkles papuola tik neišsilavinę ir asocialūs asmenys? Klysti. Praktika rodo, kad tarp prekybos žmonėmis aukų yra visokių: iš kaimo ir iš didmiesčio, problematiniai paaugliai ir geručiai, vos keturias baigę klases ir universiteto diplomus turintys jaunuoliai. Daugeliui iš jų tiesiog pritrūko informacijos, jie pernelyg pasitikėjo geradariais arba susiviliojo lengvais pinigais užsienyje. Būtina į prekybos žmonėmis problemą žvelgti rimtai.

Vaikinai verbuojami:· Įtraukiami į nusikalstamą veiklą. Vaikinai yra priverčiami daryti nusikaltėlių suplanuotus nusikaltimus savo rankomis. · Priverstinai darbui žemės ūkyje, statybose. Tai dažniausiai pasitaikanti išnaudojimo forma. Vaikinai yra verčiami ilgai ir sunkiai dirbti nemokant jiems susitarto atlyginimo. · Teikti seksualines paslaugas. Vaikinai gali būti verčiami keikti įvairaus pobūdžio seksualines paslaugas klientams. · Parduodami į armiją ar teroristų/smogikų grupuotes. Tai nauja prekybos vaikinais forma. Kol kas žinoma tik keletas tokiu atvejų.

Tikriausiai darosi aišku, kad prekybos žmonių auka gali tapti kiekvienas jaunas žmogus.

Priežasčių, skatinančių prekybą žmonėmis galima pateikti ne vieną. Labai dažnai jos yra persipinę ir viena kitą papildo. Svarbiausi iš jų yra šios:

Galimą būtų išskirti du pagrindinius merginų verbavimo būdus:    1. Individualus    2. Grupinis

Svarbiausia nebijoti kreiptis pagalbos, nes blogiau nei yra, tikrai nebus!

Kalbant apie prekybos žmonėmis prevenciją, nereikia užmiršti viešumo. Neretas nusikalstama veika besiverčiantis asmuo žiniasklaidos dėmesio ir viešumo bijo labiau nei pelnytos bausmės, bijo visuomenės žinojimo.

Šioje srityje didžiulis vaidmuo tenka informaciniam visuomenės švietimui visais įmanomais informavimo būdais, metodais ir priemonėmis.

Būtina nuolatos aiškinti visuomenei, kad po viliojančiais pažadais suteikti galimybę greitai ir lengvai užsidirbti pasakiškus pinigus, praturtėti ir pan., slypi ne tik realiai neįgyvendinami dalykai, bet subtilus egoistiškas žaidimas žmonių svajonėmis, siekiant pajungti juos prekeivių žmonėmis valiai.

Reikia skirti daugiau dėmesio padidintam socialinės rizikos grupių švietimui. Prekeiviai žmonėmis didžiausią dėmesį skiria potencialių aukų paieškai ir sukoncentruoja dėmesį į labiausiai pažeidžiamas socialines Lietuvos gyventojų grupes: menkai pasiturinčius ir varganai gyvenančius, menko išsilavinimo, ribotų interesų bei paviršutiniškos pasaulėžiūros asmenis, asocialių šeimų vaikus ir net išsivystymo negalią turinčius asmenis.

Vaikų išnaudojimas neteisėtoje veikloje, apimantis elgetavimą, prekybą narkotikais, kišenvagystes;

Prekybos žmonėmis prevencija ir kontrolė – vienas iš prioritetinių veiklos krypčių, įgyvendinant šalies nusikaltimų prevencijos ir kontrolės politiką.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (3004 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ina
  • Prekyba žmonėmis (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Prekyba žmonėmis (2). (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekyba-zmonemis-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:19
×