Prekyba žmonėmis ir prostitucijos aukos


Sąvokų žodynas. Įvadas. Prekybos žmonėmis ir priverstinės prostitucijos apibrėžimas. Prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukų psichosocialinė charakteristika. Prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukų socialinės paramos sistema. Lietuvos Respublikos ir Europos sajungos aktai, reglamentuojantys pagalba. Savivaldybių parama nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos  žmonemis aukoms. Nevyriausybinių organizacijų vykdoma parama, nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms. Užsienio šaliu patirtis įgyvendinant socialinę pagalbą, nukentėjusiems nuo prostitucijos ir prekybos žmonemis aukoms. Išvados. Literatūros sąrašas.

Problemos aktualumas. Prekyba žmonėmis tampa viena iš grėsmingiausių XXIa. problemų. Ši problema liečia socialines, ekonomines ir politines srytis. Prekyba žmonėmis pasaulyje yra suvokiama kaip vergijos forma ir pripažįstama vienu iš pagrindinių žmogaus teisių pažeidimu. Žmonių grobimo arba prekybos žmonėmis atvejais yra pažeidžiamos teisės, kurias nustato Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, bei tarptautiniai teisės aktai, draudžiantys žmogų net ir laikinai paversti kieno nors nuosavybe. Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 4 straipsnis skelbia, kad ,,Niekas negali būti laikomas vergu, o vergovė, prekyba vergais ir visos jos formos draudžiamos‘‘. Prekyba žmonėmis – viena iš pelningiausių nusikalstamos veikos sričių, antroji po prekybos narkotikais ir ginklais. Prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos dažniausiai būna iki 25 metų amžiaus. Remiantis Europolo duomenų baze, Europoje nuo prekeivių žmonėmis kiekvienais metais nukenčia maždaug 120 tūkstančių asmenų. Todėl norint sustabdyti šią kriminologinę veiklą reikia vykdyti prevencinę veiklą, priimant naujus įstatymus ir siekiant tarpvalstybinio bendradarbiavimo, kuris padėtų pažaboti šį nusikaltimą ir apsaugoti jo aukas.

Prekyba žmonėmis – žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų priėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus, bei kokią nors kitą naudą tam, kad būtų gautas kito, tą žmogų kontro liuojančio asmens, sutikimas siekiant išnaudoti tokiose srityse kaip: priverstinis darbas ar paslaugos, prostitucija, nepilnamečių vaikų prostitucija ir pornografija, organų donorystė, vagiliavimas, valkatavimas, vergija ar veikla panaši į vergiją, tarnystė ir kita.

Pasaulyje prekyba žmonėmis ir prostitucija - tai du labai glaudžiai tarpusavyje susiję dalykai, ypač kai dažniausiai šito reiškinio aukomis tampa moterys ir jaunos merginos. Prostitucija apibrėžiama kaip sekso paslaugų teikimas už atlygį. Prostitucijos pagrindiniai pavojai: įtraukiamos nepilnametės merginos; moterys verčiamos dirbti prostitutėmis ne savo noru, platina lytiniu keliu plintančias ligas. Prostitucija dažniausiai tai nelegalus verslas, kadangi daugelyje šalių yra uždraustas. Dėl nelegalumo prostitucijos organizavimas daugelyje šalių yra viena iš svarbių organizuoto nusikalstamumo formų, kuri dažnai dar susijusi ir su prekyba narkotikais.

Darbo objektas – prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos.

Tikslas – įvardinti prekybos žmonėmis aukų ir nukentėjusiųjų socialinės paramos sistemą

Uždaviniai:

1.Apibrėžti prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukų sampratą.

2.Įvardinti prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukų psichosocialine charakteristika.

3.Nustatyti prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukų socialinės paramos sistemą.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (8038 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Prekyba žmonėmis ir prostitucijos aukos
    10 - 2 balsai (-ų)
Prekyba žmonėmis ir prostitucijos aukos. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekyba-zmonemis-ir-prostitucijos-aukos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:00
×