Prekybinės laivybos valdymas


Įvadas. Laivyba Lietuvoje. Laivo pritaikymas laivybai. Lietuvos Respublikos laivynas. Teisės aktai, reglamentuojantys prekybinę laivybą. Išvados. Literatūra.

Tiek praeityje, tiek ir dabartyje laivyba buvo ypatingai vertinama ir svarbi visame pasaulyje. Kadangi žvelgiant į istorinę retrospektyvą matyti, jog anksčiau laivyba buvo vienas pagrindinių prekių gabenimo būdų. Prekybinę laivybą reglamentuoja nemažai teisės aktų, tačiau Lietuvoje, vienas pagrindinių dokumentų, kuris nagrinėja prekybinę laivybą (išskyrus Lietuvos Respublikos Konstituciją kaip pagrindinį šalies įstatymą, kuriam joks kitas įstatymas negali prieštarauti) yra Lietuvos Respublikos prekybinės laivybos įstatymas. Jame aiškiai apibrėžti teisės aktai, kurie taikomi prekybinėje laivyboje, bendrieji reikalavimai (laivui), laivo įgula bei jos sudėtis, reikalavimai, numatyti krovinių bei keleivių gabenimui ir pan.

Darbo aktualumas: Laivyba Lietuvoje tiek praeityje, tiek ir dabartyje buvo ypatingai vertinama bei puoselėjama. Jai išsiplėtus bei padaugėjus prekybinių laivų, bei asmenų, užsiimančių šia ūkio šaka, padaugėjo tokių asmenų, kurie pažeidžia viešąją ir seniai nusistovėjusią tvarką. Šiam tikslui pasiekti buvo išleisti įstatymai, jų rinkiniai, priimti tarptautiniai teisės aktai bei konvencijos, kurios reglamentuoja prekybinę laivybą.

Darbo tikslas: ištirti laivybą, atskleisti jos esmę ir aptarti teisės aktus, reglamentuojančius prekybinę laivybą.

Darbo objektas: prekybinė laivyba ir ją reglamentuojantys teisės aktai.

Darbo problema: prekybinės laivybos reglamentavimas teisės aktais ne visada padeda išvengti ir sukontroliuoti įstatymus pažeidžiančių asmenų.

2013 m. gruodžio 31 d. Lietuvos Respublikos jūrų laivų registre buvo įregistruota 107 laivai, kurių bendras tonažas (BT) 420802, iš jų: krovininiai – 31, ro-ro keleiviniai keltai – 8, transportiniai refrižeratoriai – 9, žvejybos – 43, vilkikai – 11, specialiosios paskirties – 5.

Kaip ir visame pasaulyje bei Europos Sąjungoje, taip ir Lietuvoje dauguma ūkio šakų yra reglamentuojami tam tikrų teisės aktų. Ne išimtis prekybinė laivyba Lietuvoje.

2010-10-20 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 1503 „Dėl Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano patvirtinimo” (Žin., 2010, Nr. 125-6425).

Taigi, laivybą Lietuvoje reglamentuoja daug teisės aktų. Vieni jų yra tarptautiniai, kiti išleisti Lietuvos Respublikos teisėtvarkos organų. Žinoma, pats pagrindinis įstatymas, kuris taikomas tiek visose gyvenimo srityse, tiek ir laivyboje, yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuriai joks kitas įstatymas negali prieštarauti. Suprantama, dauguma teisės aktų yra tobulinami ir pildomi, kadangi keičiantis politinei bei ekonominė situacijai, į tai turi reaguoti ir patys įstatymai bei įstatymų leidžiamoji valdžia.

  • Laivyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2054 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rokas
  • Prekybinės laivybos valdymas
    10 - 7 balsai (-ų)
Prekybinės laivybos valdymas. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekybines-laivybos-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:10
×