Prekybos įmonės valdymo sistema


Prekybos įmonės valdymo sistema tikslas –. Kas yra valdymas ? Valdymo mokslo uždavinys – pažinti ir panaudoti ekonominius dėsnius , valdymo proceso sistemingumą , kompleksiškumą ir nepertraukiamumą. Prekybos įmonės personalo veiklos planavimas. Personalo planavimas. Personalo planavimo. Planavimo procedūros. Ateities poreikio planavimas. Ateities balanso planavimas. Darbuotojų verbavimo ar atleidimo iš darbo planavimas. Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo planavimas. Antrasis veiksnys. Personalo poreikio planas. Personalo poreikio planavimas. Bendrasis ir papildomasis. Bendrasis poreikis. Valdymo personalo poreikio. Derinti ilgalaikį , vidutinį ir trumpalaikį planavimą. Derinti teritorinį , šakinį ir įmonės planavimą. Detalizuoti teikiamą informaciją , atsižvelgiant į planavimo terminus. Pareigybių / specialybių sąrašai. Papildomasis poreikis ir kaip jį patenkinti. Papildomojo personalo poreikio. Dalinis papildomasis poreikis. Pilnasis papildomasis poreikis. Tai darbo vietų / pareigybių skaičiaus ir struktūros. Paties personalo raida. Pareigybė. Kiek ir kokių darbuotojų reikia , padeda sužinoti poreikio planavimas. Personalo panaudojimo planavimas. Personalo mokymo planavimas. Valdymo personalo mokymo poreikis. Personalo tarnybos vadovas. Temos apibendrinimas.


Kiekvienas žmogus susiduria su valdymo procesais. Valdymas yra protinis ir fizinis procesas, skirtas tam, kad pavaldiniai vykdytų jiems duotus nurodymus ar įgaliojimus. Valdymas būdingas kiekvienai, net menkiausiai darbo vietai ir baigiasi aukščiausiose valstybinėse, visuomeninėse struktūrose. Vaikai žaisdami turi vieną vadovaujantįjį, kuris stengiasi nurodyti, pareikalauti, rasti sprendimo būdus. Lyderių niekas neskiria, jais tampama dėl asmeninių savybių.

Planavimas – ypatinga sprendimų rūšis, orientuota į ateitį, kurios savo įmonei trokšta vadovai. Kiekvienas prekybos įmonės vadovas svajoja apie sėkmę, siekia darbuotojų ir aplinkinių pagarbos. Kad svajonės pildytųsi, reikia įvardyti konkrečius ir realius tikslus. R. Hale, P. Whitlamas teigia, kad be plano vadovai nežino, kaip efektyviai organizuoti žmones, net negali įsivaizduoti, ko reikia įmonei. Be planavimo nesužinosi, kada ir kur nuklydai nuo pasirinkto kelio. Tačiau blogas planas veikia visos įmonės būklę ir ateitį, todėl turi būti planuojama su didele atsakomybe, remiantis žiniomis ir patirtimi. Planavimas yra nenutrūkstamas procesas, atspindintis supančios aplinkos pasikeitimus, prisitaikymą prie jų.

Personalo planavimo poreikis gali būti ne visai aiškus. Įmonė, neplanuojanti savo žmonių išteklių, arba nepatenkina personalo poreikio, arba jai nesiseka efektyviai pasiekti savo tikslų. Pvz., įmonė gali tikėtis padidinti darbo našumą, įdiegusi naują automatinę įrangą, bet ji prieš tai nepradės samdyti ir mokyti žmonių, kurie valdys įrengimus, nes tie įrengimai stovės be darbo savaites ar net mėnesius. Pasak A. Sakalo, žmonių išteklių planavimas šiandien yra uždavinys, kylantis dėl konkurencinės, besikeičiančios aplinkos, planuojamos darbo jėgos stokos, nuolat kintančios demografinės situacijos ir vyriausybės spaudimo apsaugoti ir darbuotojus, ir aplinką.

Planavimo procedūros. Personalo planavimas apima keturias pagrindines kryptis:

Ateities balanso planavimas – lyginamasis reikiamų darbuotojų skaičius su skaičiumi esamų darbuotojų, kurie, tikimasi, liks prekybos įmonėje.

Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo planavimas, užtikrinantis prekybos įmonei nuolatinį apsirūpinimą patyrusiu ir sugebančiu personalu.

Kad dirbtų efektyviai, personalo programos vadovai turi apgalvoti du svarbiausius veiksnius. Pirmasis yra prekybos įmonės personalo poreikis. Pvz., vidinio augimo strategija reiškia, kad turi būti papildomai pasamdyta personalo. Kita vertus, mažėjimas ar susiliejimas tikriausiai reiškia, kad įmonė turės atleisti darbuotojus, nes dėl susiliejimo atsiras dubliuojamų ar sutampančių darbo vietų, todėl joms pakaks mažiau darbuotojų.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1916 žodžiai)
  • Mokykla
  • Juste
  • Prekybos įmonės valdymo sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Prekybos įmonės valdymo sistema. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekybos-imones-valdymo-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 05:12
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo