Prekybos krovinių vežimas


Kroviniu vezimas referatas. Krovinių ekspedijavimas referatas. Logistikos referatas apie cukru. Ekspedijavimo sutartis referatas. Mėsos gaminių vežimo organizavimas. Miltu vezimo organizavimas. Pieno produktu transportavimas. Prekybos kroviniai. Alaus pervezimas ivadas. Vezti krovinius kito imoniu vardu.

Įvadas. Duonos ir jos gaminių vežimas. Miltų vežimas. Greitai gendančių produktų vežimas. Pieno ir jo produktų vežimas. Bulvių, daržovių ir vaisių vežimas. Gyvų žuvų vežimas. Pramoninių prekių vežimas. Baldai. Taros vežimas. Vežimų pagrindiniai rodikliai. Išvados.

- ekspeditorius - įmonė, sudariusi sutartį, su krovinio siuntėju ar gavėju (pardavėju ar pirkėju) ir įsipareigojusi užsakovo lėšomis, jo ar savo vardu, išsiųsti arba priimti užsakovui priklausantį krovinį, vykdyti kitus su juo susijusius veiksmus (lydėti krovinius, įforminti vežimo, prekių priėmimo - perdavimo, atsiskaitymo už vežimą ir kitus dokumentus).

- krovinių ekspedijavimas - krovinių vežimo dokumentų įforminimas, vežimo sąlygų paaiškinimas, vežimo mokesčių apskaičiavimas, vežimo sutarčių su įvairių transporto rūšių įmonių administracijomis sudarymas, krovinių išsiuntimas, krovinių gabenimo kontrolė, atsiskaitymas su krovinių siuntėjais, gavėjais, savininkais, transporto įmonių administracija už suteiktas paslaugas, kitų šalių transporto firmų frachto agentų funkcijų vykdymas.

- vežėjas - įmonė, kuriai leidžiama vežti krovinius Lietuvos respublikos ir kitų valstybių įstatymų bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

- užsakovas - asmuo, sudaręs su ekspeditoriumi krovinių ekspedijavimo sutartį ir pavedęs savo ar ekspeditoriaus vardu išsiųsti ar priimti krovinį, vykdyti kitus su tuo susijusius veiksmus (lydėti krovinį, įforminti vežimo, prekių priėmimo - perdavimo, atsiskaitymo už vežimą ir kitus dokumentus).

Prekybos kroviniai turi didelę nomenklatūrą. Jie skirstomi į maisto ir pramonines prekes, skirtas plačiam vartojimui. Pagal pristatymo sąlygas visos šios prekės skirtomos į keturias grupes.

Pirmai grupei priklauso prekės, kurios į parduotuvesir visuomeninio maitinimo įstaigas vežamos iš mėsos, pieno, duonos kombinatų, alaus ir bealkocholinių gėrimų gamyklų ir kitų maisto pramonės įmonių. Tai mėsa ir jos gaminiai, žuvų gaminiai, pienas ir pieno produktai, duona ir jos gaminiai ir kt.

Antrai grupei priklauso paprasto asortimento prekės kurių prieš jas vežant, nereikia rūšiuoti: druska, cukrus, degtinė ir alaus gaminiai, muilas. Šie kroviniai vežami iš juos gaminančių įmonių geležinkelio stočių arba uostų.

Trečią grupę sudaro sudėtingo asortimento prekės, kurios prieš vežant rūšiuojamos ir grupuojamos į kompleksines partijas. Tai konditerijos gaminiai, avalynės, audiniai, drabužiai, galanterijos gaminiai, kultūrinės prekės. Iš gamyklų šie kroviniai pristatomi į prekybos bazes ir sandėlius, o iš ten į prekybos tinklą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (2069 žodžiai)
  • Prekybos krovinių vežimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Prekybos krovinių vežimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekybos-kroviniu-vezimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 11:17
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo