Prekybos politika


Protekcionizmo argumentai. Prekybos centrų asortimento politika ekonominio nuosmukio sąlygomis.

Prekybos politika. Muitai ir muitų teorija. Faktiškas muitų dydis. Valstybės gaunamos pajamos įvedus muito tarifą. Metodai, leidžiantys nustatyti grynus nac nuostolius, įvedus muitą. Argumentai už ir prieš muitus. Argumentai, ginantys jaunas valstybes, įvedus tarifą (muitą). Netarifiniai tarptautinės prekybos ribojimo būdai.

Muitai ir muitų teorija. Pagrindiniai importo ir eksporto muitai. Muitais dažniausiai apmokestinamos įvežamos prekės, bet kartais ir išvežamos yra apmokestinamos. Eksporto muitai pvz rusija naudoja eksporto muitus naftai, nes vis tiek reiks eksportuoti. Dažnai tai būna ištekliai, nors g b ir pramoninės prekės.

Daugelis ekonomistų pasisako už laisvą prekybą. T. Jei ir ne už muitų atsisakymą, tai bent jau už jų sumažinimą. Apskritai paėmus ekonomistai į įv užs prekybos žiūri skeptiškai palyginus su kt profesijų atstovais.

Lietuvos prekybos teikiamais privalumais niekas neabejoja šiais laikais, bet dažnai taikomi įv tarpt prekybos apribojimai – kartais jie yra būtinybė. Reikia išsiaiškinti kas išlošia, o kas pralošia iš muitų įvedimo.

Muitų įtaka vartotojams. Muitai importinėm prekėm daro įtaką vartotojams (jie nukenčia). Įvedus muitą imp. Prekėm vartotojas išleidžia pinigų arba tų prekių pirks mažiau, nes muitai pakelia kainas. Muitai (tarifai) apriboja importą (nuo d1 iki d0) ir vartotojai

1985m. Amerikos gamintojų asociacija paprašė kongreso leisti įvežti dviračiams muitą nuo 10 iki 19 proc. Priklausomai nuo ratų diametro. Tikslas buvo sumažinti imp dviračių pardavimą šalyje, nes jie tada sudarė 40 proc. Visos rinkos. Importinių dviračių pasaulinės kainos yra 200$ už vnt.

Konkurencija tarp vietinių ir importinių dviračių kainas sulygino. Vartotojai pirktų vietinių so, o importinių mo. Bendra paklausa būtų so+mo=do. Paklausos kreivė rodo, kad taške a, kai dvir kaina 200 $, dvir bus nupirkta do kiekis. Taške b bus nupirktas d1 dvir kiekis, o kaina 220 $ už vnt, o taške c- bus nupirkta už 1000 $ dviratis.

Paklausos kreivė leidžia pinigine išraiška įvertinti tuos pinigus, kuriuos vartotojas sutaupys. Jei dviračiai perkami pasaulinėm kainom (po 200 $ už vnt), tai tas kuris pirktų už 1000 sutaupys 800$ taške e. Vartotojai pasiruošę mokėti 220$ sutaupys 20$.

Visi tie kurie buvo numatę mokėti nei 200$ sutaupys pinigų. Tai parodo atstumas tarp pasaulinės kreivės taškų ir pasaul kainos linijos. Visas trikampis, kuris apribotas pasaul. Kainom už vnt (?Cae). ?Cae atitinka vartotojų santaupas.

20$ tarifas padidina dvir kainą 10proc ir sumažina vartotojų lėšas. Padidėjus kainai iki 220$ už vnt, vartotojai priversti mokėti 20$ ir įsigys d1 kiekį, o kitus vartotojus priverčia atsisakyti, nes vartotojams (daliai jų) per brangu.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (3432 žodžiai)
  • Universitetas
  • Prekybos politika
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Prekybos politika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekybos-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:29
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo