Prekybos teisė Lietuvoje


Prekybos teisė konspektas. Prekybos sankcijos liutuvoje.

Baudos. Bankrotas. Bakrutavusios įmonės likvidavimas. Ginčai. Arbitražo sudarymas. Arbitražinis nagrinėjimas. Sprendimų priėmimas. Arbitražinio teismo sprendimo apskundimas. Užsienio arbitražų sprendimų pripažinimas ir vykdymas. Teisminis ginčų sprendimo būdas. Byloje dalyvaujantys asmenys. Teismo išlaidas sudaro. Juridinių asmenų pasibaigimas ir reorganizavimas. Atstovavimas. Įgaliojimas ir jo rūšys. Perįgaliojimas. Komercinio atstovavimo rūšys. Iki sutartiniai santykiai ir jų reikšmė. Teismo sprendimų vykdymo procesas. Prekių ir paslaugų ženklai.

Teise peržiūrėti dokumentus, gauti kopijas, gauti žodinius ir raštiškus paaiškinimus. Turėti teisę patikrinti ūkinę veiklą, atlikti reviziją, paimti daiktus ir kt. Pirmais dviem atvejais reikia gauti teismo sankciją atlikti apžiūrą. Netinkami pareigūnų veiksmai gali būti apskųsti tarybai, o vėliau ir teismui, bet tyrimas vykdomas toliau, paskirtas konkrečios tarybos. Gali būti taikomos priemonės: jei yra duomenų, kad pažeistas įstatymas, byla nagrinėjama konkrečioj taryboje. Gali dalyvauti ir pareiškėjas asmuo pažeidęs įstatymą ir kiti ūkiniai subjektai, advokatai ir atstovai. Išnagrinėjus bylą konkreti taryba turi teisę priimti nutarimą. Taikyti konkrečiam įstatymui numatytas sankcijas. Atsisakyti taikyti sankcijas. Bylą nutraukti jei nėra pažeidimų. Grąžinti bylą papildomam tyrimui atlikti. Kai konkreti taryba priima sprendimą, tai ji gali panaikinti ar pakeisti tik teismas. Proceso šakys nesutikdamos su konkrečios tarybos sprendimu ji gali apskųsti aukštesniajam administraciniam teismui. Apskųsti reikia per 20 dienų nuo nutarimo paskelbimo valstybės žiniose . Jei konkreti taryba nustato, kad ūkio subjektai konkretaus įstatymo draudžiamus veiksus turi teisę. Įpareigoti ūkio subjektą nutraukti neteisėtą veiklą. Įpreigoti ūkio subjektą, kurie įvykdė koncentracija, dėl kurios buvo sukurta dominuojanti padėtis, atlikti veiksmus atkuriančius ankstesnę padėtį ar pašalinti koncentracijos pasekmes. Skirti ūkio subjektui pinigines baudas.

Konkreti taryba gavusi aukštesniojo administracinio teismo sankciją, ūkio subjektams nevykdantiems tų sankcijų gali nustatyti ūkinės veiklos apribojimus pavyzdžiui laikinai sustabdyti importo už piktnaudžiavima dominuojančia padėtim, už koncentracijos įvykdimą, apie kurią būtina pranešti, ūkiniam subjektui skiriama bauda nuo 3000 iki 100 000 lt. Jei tie pažeidimai padaryti sunkinančiom aplinkybėm gali būti skiriama didesnė bauda, bet neturi viršyti 10% metinių pajamų. Už atliktus nesąžiningus konkrečius veiksmus bauda nuo 1000 iki 30 000 lt. Gali būti didesnė, bet neviršinti 3% metinių pajamų. Neteisingas nepilnas informacijos pateikimas bauda nuo 1000 iki 10 000 lt. Už kliudimą pareigūnams atlikti darbą gali būti bauda nuo 000 iki 100 000 lt.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (4900 žodžiai)
  • Prekybos teisė Lietuvoje
    9 - 3 balsai (-ų)
Prekybos teisė Lietuvoje. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/prekybos-teise-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:17
×