Premoninių ir buitinių atliekų perdirbimo būdai


“Aplinkos saugos ir valymo”. Įvadas. Pagrindinės Sąvokos. Sąvartynai. Atliekų tvarkymo principai. Atliekų tvarkymas. Atliekų perdirbimo būdai. Stiklas. Popierius. Metalas. Plastikas. Pavojingos buities atliekos. Pakuočių atliekos. Naftos produktais užterštos atliekos. Kitos pramoninės atliekos. Išvados. Atliekų susidarymas įvyksta prarandant medžiagas ir energiją. Pernelyg dideli atliekų kiekiai susidaro dėl neefektyvaus gamybos proceso, žemos produktų kokybės ir nesubalansuotų vartojimo įpročių. Atliekų kiekis parodo visuomenės vartojimo ir pragyvenimo lygį, nors ekologiškai mąstanti ir besitvarkanti bendruomenė pagamins daug mažiau atliekų, o susidariusį kiekį stengsis kaip įmanoma utilizuoti. Literatūra.

Lietuvoje metalas nustotas rinkti į konteinerius, nes šių atliekų susidaro per mažai.

Naftos produktais užteršto grunto valymo galimybės yra labai įvairios ir priklauso nuo daugelio faktorių, tokių kaip: naftos produktų rūšies (C grandinės ilgio), užteršimo laipsnio, vietos ir kt. Gruntą valyti/utilizuoti galima vietoje, neišvežant iš užterštos teritorijos, ar specialiuose grunto valymo įrenginiuose, plovimo, panaudojant įvairias chemines medžiagas būdu, termostabilizacijos metodu, bakteriniais preparatais, naudojant tiek specialiai išvestus bakterijų štamus, tiek panaudojant natūraliai esančias bakterijas, aprūpinus jas būtinais mikroelementais.

Dumblai (naftos gaudyklių, valymo įrenginių, rezervuarų dugno ir pan.). Optimaliausias būdas valyti dumblus yra pirminis jų apdorojimas cheminėmis medžiagomis, kurios palengvina naftos produktų hidroatsiskyrimą. Toliau gruntą apdorojus spec. Bakteriniais štamais jį kartais galima panaudoti pagal LAND 20-96 normas.

Vandens ir naftos produktų emulsijos. Naudojant koalescensinius separatorius, naftos produktų flotatorius bei bakteriologinį valymo metodą atskiriame naftos produktus ir vandenį, kurį išvalome iki 0,1 - 0,5 mg/L naftos produktų koncentracijos Kalbant apie naftos produktais užterštus sorbentus, pašluostės, apsauginiai drabužiai taip pat yra pavojingos atliekos, užteršiančios tiek dirvožemį tiek vandenis. Kol kas patikimiausias būdas atsikratyti šiomis atliekomis yra, atitinkamai jas paruošus, aukštatemperatūrė terminė destrukcija (T>1200°C). Išmetimai valomi naudojant specialius katalitinius ir skruberinius filtrus, pasiekiant ir viršijant normatyvinio dokumento LAND 19-99 reikalavimus.

Panaudotuose tepalo bei kuro filtruose be naftos produktų, kurie yra pavojingi aplinkai (tiek florai tiek faunai), užteršia paviršinius ir gruntinius vandenis, yra visa eilė kitokių pavojingų atliekų. Tai ir sunkieji metalai, siera, sulfatai ir kt. Netvarkant ar tvarkant nekvalifikuotai yra užteršiama aplinka. Be to ką jau minėjome yra dar gausybė kitų probleminių atliekų:

Švino rūgštis: kompiuteriuose, magnetolose ir magnetofonuose, fiksuoto ryšio telefonuose, žoliapjovėse ir kt.

ES šalys turi suderinti nacionalinę teisę su dvejomis ES Direktyvomis dėl aplinkosaugos problemų, kurias sukelia didėjančios elektroninės atliekos.

Šiomis direktyvomis užtikrinamas elektroninių produktų utilizavimas, panaudojant šių atliekų perdirbimo technologijas.

Elektroninių atliekų daugėja 3 kartus greičiau negu kitos rūšies atliekų. Jas sudaro pavojingos medžiagos: sunkieji metalai, didelė dalis įvairių teršalų.

Elektroninės atliekos – pavojingos atliekos. Jų užkasimas ar sudeginimas suformuoja teršimo židinius, kurie teršia orą, vandenį, žemę ir kenkia žmogaus sveikatai.

Prieš išmetant kompiuterį ar jo techninę įrangą, galima bandyti pataisyti ar perdėti įrangą į kitą kompiuterį, panaudojant pakartotinai kai kuriuos kompiuterio komponentus.

Kauno miesto atliekų tvarkymo taisyklės, 2001m. rugsėjo 27 d. , pakeista 2002m.

LR Vyriausybės nutarimas 2002m. balandžio 12d. Nr 519 “ dėl valstybinio

  • Aplinka Kursinis darbas
  • Microsoft Word 153 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (2885 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Premoninių ir buitinių atliekų perdirbimo būdai
    10 - 2 balsai (-ų)
Premoninių ir buitinių atliekų perdirbimo būdai. (2013 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/premoniniu-ir-buitiniu-atlieku-perdirbimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:18
×