Prevencinės vandens taršos mažinimo priemonės. 5 pratybų darbai.


Vandens tarsos mazinimo budai. Gyvulininkystės diplominiai darbai. Tresimo plano sudarymo programa. Vandens tarsa mazinimo budai. Taršos mažinimo būdai. Vandens telkinių taršos mažinimo galimybės.. Galimi būdai vandens taršos mažinimui. Galimi būdai taršos mažinimui. Vandens trasos mazinimo budai. Vandenu tarsos mazinimo budai.

5 pratybų darbai. Gyvulių tankio skaičiavimas. Mėšlidės projektavimas. Srutų kauptuvo projektavimas. Tręšimo plano sudarymas. Vandens objektų apsaugos priemonių projektavimas. Žemės ūkio veikla betarpiškai susijusi su aplinkos apsauga. Lietuvoje žemės ūkio naudmenos užema daugiau kaip pusę teritorijos. Pastaraisiais metais didėjant augalininkystės ir gyvulininkystės gamybai nedideliuose ūkiuose ir asmeniniam vartojimui skirtose sklypuose atsiranda naujų problemų susijusių su gyvulių mėšlo naudojimu ir chemikalų naudojimo tvarka. Viena didžiausių problemų gyvulininkystės atliekų, susidarančių ūkininkavimo metu, tvarkymas. Vandens kokybė priklauso nuo teršalų patenkančių į vandens telkinius kiekių ir savybių, bei pačių vandens telkinių ypatybių. Tarp pagrindinių vandens telkinių teršėjų yra komunalinis ūkis, žemės ūkis ir pramonė. Pagal apkrovas vandens telkinius ir jų šaltinius skirstoma į tokias grupes.

Gyvulių maisto medžiagų apykaita skiriasi priklausomai nuo pašarų, laikymo ir veislės sąlygų.

Kad būtų paprasčiau apskaičiuoti gyvulių mėšle susikaupusį azoto kiekį naudojamas terminas – sąlyginis, sutartinis gyvulys – SG. Vienam SG tenka 100 kilogramų azoto.Gyvulių tankumas ūkyje neturėtų būti didesnis kaip 1,7 SG vienam žemės ūkio naudmenų hektarui. Gyvulių tankumas ūkyje nustatomas suskaičiavus kiek SG tenka vienam hektarui. Mažiausias plotas, reikalingas organinėms trąšoms paskleisti nustatomas pagal formulę:

Jeigu ūkyje yra daugiau gyvulių negu leidžiama įterpti mėšlo reikia papildomai įsigyti žemės, arba perduoti organines trąšas kitam ūkui, turinčiam per mažai gyvulių. Tačiau perduoti kitam asmeniui daugiau kaip 50 tonų per metus galima tik pagal rašytinį susitarimą ir tik asmeniui turinčiam teisę panaudoti perduodamą trąšą.

Mėšlas pašalinamas iš tvarto, kraunamas į mėšlidę. Šis mėšlo rinkimo ir laikymo įrenginys yra labai svarbus. Mėšlidės paskirtis:

Mėšlidė – ilgalaikis įrenginys, todėl jai vietą reikia parinkti tokią , kad būtų patogi privažiuoti ir šalinti mėšlą iš tvarto. Geriau, kai mėšlidė rengiama pavėsinėje tvarto pusėje, toliau nuo gyvenamojo namo ir geriamojo vandens šulinio. Tai brangus statinys, tačiau greitai apsimoka, nes išsaugant mėšlo tręšiamąsias savybes sutaupoma daug lėšų mineralinėms trąšoms.

Mūsų krašto klimatinėmis sąlygomis mėšlidėje turi tilpti 8 mėnesių mėšlo kiekis. Kiekvienos tvarte laikomų gyvūlių rušies mėšlo kiekis V (m) apsskaičiuojamas pagal formulę:

Mėšlidę geriausia statyti iš betono. Pradedant statybos darbus, iš mėšlo kaupimo aikštelės vietos nustumiamas augalinis sluoksnis. Statybos aikštelė užpilama 200-300mm rupaus smėlio sluoksniu ir išlyginama taip, kad paviršius būtų nuolaidus į srutų surinkimo kanalom pusę (nuolydis 0,01). Ant smėlio klojamos 0,2-0,8 mm storio armuotos polietileninės ar kitokios nelaidžios plėvelės ekranas, o ant jo – betonas. Betono storis – 180 mm. Temperatūros siūlės kas 2-5m užliejamos bitumu. Iš lentų jų daryti nepatartina, nes lentos greitai supūva. Geriausia naudoti hidrotechninį betoną B25 ar B75. Toks betonas yra atsparesnis agresyviam klimato ir mėšlo poveikiui. Mėšlidės dugną geriausia rengti 50-100mm. Aukščiau žemės paviršiaus, tada lengviau atriboti srutų surinkimo lataką mėšlidėje nuo paviršinio vandens, patenkančio iš gretimų plotų.

Mėšlidė iš trijų pusių apjuosiama 1 m aukščio sienutėmis. Srutos iš mėšlidės suteka į surinkimo lataką, uždengtą metalinėmis grotelėmis, o iš jo – į srutų kauptuvą.

  • Microsoft Word 728 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (2361 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Prevencinės vandens taršos mažinimo priemonės. 5 pratybų darbai.
    10 - 1 balsai (-ų)
Prevencinės vandens taršos mažinimo priemonės. 5 pratybų darbai.. (2010 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/prevencines-vandens-tarsos-mazinimo-priemones-5-pratybu-darbai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 00:53
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo