Prezentacija apie angliavandenius


Angliavandeniai. Angliavandeniai ( sacharidaiPagal struktūrą angliavandeniai skirstomi. Monosacharidai. Gliukozė. Pagrindinis daugelio ląstelių energijos šaltinis. Funkcijos. Gliukozės panaudojimas. Fruktozė Galaktozė. Disacharidai. Disacharidai C12H22Ogali susidaryti, kai susijungia. Sacharozė. Sacharozės panaudojimas. Polisacharidai (C6H10O5)n. Krakmolas – tai dviejų skirtingų junginių mišinys, sudarytas iš amilazės ir amilopektino. Krakmolo naudojimas. Celiuliozė. Celiuliozės naudojimas. Glikogenas – atsarginis polisacharidas. Chitinas - stiprus, lengvas ir nelaidus vandeniui polisacharidas. Angliavandenių biologinė reikšmė.


Tai anglies, vandenilio ir deguonies junginiai. Paprastai angliavandenių molekulėse yra vienodas anglies bei deguonies atomų skaičius ir du kartus daugiau vandenilio atomų. Pvz. C6H12O6 Angliavandeniai yra visų organizmų energijos šaltinis.

Fizikinės savybės: Saldaus skonio; Tirpsta vandenyje; Baltos spalvos.

Labai saldus cukrus. Jai susijungus su gliukoze, susidaro disacharido, vadinamo sacharoze, įprasto cukraus, kuriuo saldinames arbatą, molekulė.

Randama piene. Jai susijungus su gliukoze, susidaro disacharido, vadinamo laktoze, arba pieno cukrumi, molekulė.

Susidaro, kai susijungia du monosacharidai; Disacharidai yra nedidelės molekulės; Tirpūs vandenyje; Saldaus skonio; Tinkami transportuoti ir ilgai saugoti.

Du vienodi monoscharidai. Maltozė – susidaro susijungus dviem gliukozės molekulėms.

Du skirtingi monoscharidai. Sacharozė – susidaro susijungus gliukozės ir fruktozės molekulėms. Laktozė – susidaro susijungus gliukozės ir galaktozės molekulėms.

Augaluose; Cukriniuose runkeliuose 16-20%; Cukranendrėse 14-26%; Visuose augalų vaisiuose; Lapuose; Sultyse.

Sudaryti iš daugelio sujungtų monosacharido gliukozės molekulių. Tai glikogenas, krakmolas, celiuliozė, chitinas.

Krakmolas – tai dviejų skirtingų junginių mišinys, sudarytas iš amilazės ir amilopektino.

Krakmolo molekulės: Kompaktiškos; Netirpios; Lengvai paverčiamos cukrumi. Tai balti milteliai netirpstantys vandenyje, bet brinkstantys karštame vandenyje. Krakmolą nesudėtinga aptikti. Užlašinus spiritinio jodo tirpalo ant produkto, kuriame yra krakmolo, šis pamėlynuoja.

  • MS PowerPoint 3032 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (568 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Prezentacija apie angliavandenius
    10 - 2 balsai (-ų)
Prezentacija apie angliavandenius . (2018 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/prezentacija-apie-angliavandenius.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 09:46
×