Prezentacija apie radioaktyvumą


Molekulinės kinetinės teorijos. Pagrindiniai teiginiai. Radioaktyvumas Radiacijos aptikimas. Radioaktyvumas. Radioaktyvumas Radioaktyvumas. Alfa dalelės (α dalelėsTeigiamosios elektringosios dalelės. Radiacijos aptikimas ir matavimas. Yra daug prietaisų, kurie aptinka ir matuoja radioaktyviųjų medžiagų (radioizotopų) skleidžiamą radiaciją (radioaktyviąją spinduliuotęJonizacija. Jonų (elektringųjų dalelių) atsiradimas atomui (elektriškai neutraliam) prarandant arba prisijungiant elektronus. Radiacijos jutikliai. Geigerio skaitiklis. Prietaisas, susidedantis iš Geigerio ir Miulerio vamzdelio. Spinduliuotė patenka pro ploną langelį. Vulfo (impulsinis) elektroskopas. Viena iš lapelinio elektroskopo rūšių. Radioaktyviojo šaltinio spinduliuotė metalinėje galvutėje jonizuoja kameros orą. Dozimetras. Prietaisas kurį. Vilsono kamera. Prietaisas, kuriuo galima stebėti alfa ir beta dalelių trajektorijų pėdsakus. Šaltinio spinduliuotė sukelia garų jonizaciją. Burbulinė kamera. Prietaisas, kuris, kaip ir Vilsono kamera. Jonizuojančiojo spinduliavimo poveikis medžiagai. Jonizuojantysis spinduliavimas. Susidūrę su atomo. Biologinis spinduliuotės poveikis. Dozimetrija. Branduolinė spinduliuotė, kurią sudaro didelės energijos dalelės ar γ kvantai. Radioaktyviosioms medžiagoms ir. Labiausiai branduolinė spinduliuotė biologiškai paveikia organizmą jonizuodama. Kitas dozimetrijoje svarbus dydis yra spinduliuotės intensyvumas. SI dozės vienetu. Branduolio fizikos praktikoje susiduriama ir su daugybe kitų branduolinės spinduliuotės rūšių. Repas – tai dozė bet kurios branduolinės spinduliuotės. Stipresniam biologiniam poveikiui nusakyti įvairioms spinduliuotės rūšims priskiriamas tam tikras koeficientas.


Radioaktyvumas Radiacijos aptikimas ir matavimas Radiacijos jutikliai Radioaktyvumo taikymas Jonizuojančiojo spinduliavimo poveikis medžiagai Biologinis spinduliuotės poveikis. Dozimetrija Radiacija ir gyvybė.

Yra daug prietaisų, kurie aptinka ir matuoja radioaktyviųjų medžiagų (radioizotopų) skleidžiamą radiaciją (radioaktyviąją spinduliuotę). Kai kurie iš jų naudojami tik laboratorijose (dirbtiniams radioizotopams tirti), kiti plačiai taikomi praktikoje (pvz., saugumo užtikrinimo matavimo prietaisai), taip pat gali būti naudojami foninei spinduliuotei matuoti. Dauguma prietaisų aptinka ir matuoja radiaciją pagal jos sukeliamą jonizaciją. Foninė spinduliuotė. Palyginti neintensyvi spinduliuotė, skleidžiama gamtinių ir dirbtinių šaltinių Žemėje. Vienas iš gamtinių šaltinių yra anglis-14, kurią sugeria augalai ir gyvūnai. Ji nuolat susidaro iš stabilaus azoto-14, apšaudomo kosminių spindulių, prasiskverbiančių pro atmosferą iš kosmoso. Tai milžiniškos energijos dalelių srautai. Matuojamas fono lygis yra foninės spinduliuotės matas.

Jonizacija. Taigi susidaro katijonai (teigiamieji jonai) arba anijonai (neigiamieji jonai). Radiacijos atveju alfa ir beta dalelės jonizuoja medžiagos, kuria jos sklinda atomus ir paprastai kuria katijonus. Jos turi tiek daug energijos, kad sugeba iš atomų išmušti vieną ar daugiau elektronų. Gama spinduliai taip pat gali jonizuoti atomus.

Geigerio skaitiklis. Prietaisas, susidedantis iš Geigerio ir Miulerio vamzdelio, impulsų skaitiklio ir/arba impulsų dažnio indikatoriaus, o dažnai ir garsiakalbio.

  • MS PowerPoint 253 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1648 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ausska1
  • Prezentacija apie radioaktyvumą
    10 - 1 balsai (-ų)
Prezentacija apie radioaktyvumą. (2018 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/prezentacija-apie-radioaktyvuma.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:45
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!