Prezentacija apie socialinės stratifikacijos sampratą


Socialinės stratifikacijos samprata. Išgirdę kalbas apie. Visuomenės modeliai šios penkios diagramos vaizduoja skirtingus visuomenės tipus. Stratifikacija – tai socialinių padėčių hierarchija. Akivaizdu, kad visuomenėje žmonės užima skirtingas padėtis. Tarptautiniame profesijų klasifikatoriuje išskiriamos tokios pagrindinės profesijų grupės . Dauguma žmonių pasirenka skurdą ne dėl to. Literatūra.


RODIKLIAIGalia– valdžia, statusas, prestižas;Atlygis– uždarbis, turtas;Užsiėmimas– profesija;Demografija– amžius, lytis, išsilavinimas, šeimyninė padėtis, tautybė;Aktyvumas– politinis aktyvumas.

  Įstatymų leidėjai, vyriausieji pareigūnai ir valdytojai, kurių pagrindiniai uždaviniai yra formuoti valstybinę politiką. Specialistų grupei priklauso profesijos, kurioms reikia aukšto profesinių žinių lygio. Pagrindiniai šios grupės profesijų uždaviniai yra gilinti jau turimas žinias mokant kitus. Technikų ir asocijuotų specialistų grupei priklauso profesijos. Pagrindiniai uždaviniai – atlikti techninį darbą specialistų veiklos sferose. Tarnautojų grupei tai profesijos, kurioms reikia žinių ir patirties dirbti informacijos srityse. Aptarnavimo ir prekybos darbuotojų grupei priklauso profesijos, kurioms reikia žinių bei patirties aptarnavimo, apsaugos ir prekybos srityse. Amatininkų ir gretimų profesijų darbininkų grupei priklauso profesijos, kurioms reikia žinių ir patirties amatuose. Pagrindiniai šios profesinės grupės uždaviniai – žaliavų gavyba, statyba, prekių gaminimas ir kt. Įrengimų, mašinų operatorių ir surinkėjų grupei priklauso profesijos, kurioms reikia žinių ir patirties valdyti gamybinius įrenginius, vairuoti transporto priemones. Elementarių profesijų grupei priklauso profesijos, kuriems reikia žinių ir patirties atliekant daugiausia paprastus ir monotoniškus darbus.  .

Tarptautiniame profesijų klasifikatoriuje išskiriamos tokios pagrindinės profesijų grupės: .

Dauguma žmonių pasirenka skurdą ne dėl to, kad jiems pritrūko mokslinių sugebėjimų ar noro užimti aukštesnę vietą.

  • MS PowerPoint 5532 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (661 žodžiai)
  • Kolegija
  • Liuda
  • Prezentacija apie socialinės stratifikacijos sampratą
    10 - 1 balsai (-ų)
Prezentacija apie socialinės stratifikacijos sampratą . (2018 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/prezentacija-apie-socialines-stratifikacijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 19:29
×