Prezentacija: Vilniaus universitetas


Vilniaus universitetas. Vilniaus universitetas, viena seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų. Vilniaus universitetas senovėje. Imperotariškasis VU buvo devyniolikto amžiaus pradžios kultūrinio bei visuomeninio gyvenimo centras. Universitetas darė didelę įtaką ne tik Lietuvos. Vilniaus universitetas iš paukščio skrydžio. Vilniaus universitetas ugdė įžymius Lietuvos patriotus, tokius kaip. A. Mickevičius. Lietuvos ir Lenkijos poetas įstojo į Vilniaus universitetą. Adomas Mickevičius įėjo. Simonas Daukantas. Lietuvos istorikas, rašytojas ir švietėjas. S. Daukantas pirmasis aiškiai atskyrė tautą nuo valstybės. Mokslas. Mokslo lygiu universitetas prilygo daugeliui Europos universitetų. Jame dėstyta lotynų kalba. Renginiai. Būdavo rengiami vaidinimai įvairiomis progomis mokslo metų pradžioje ir pabaigoje. VU spaustuvė. M. Kunigaikštis Mikalojus Radvila padovanojo jėzuitams spaustuvę. Nuorodos. Nuotraukos iš Vilniaus universiteto tinklapio.


Imperotariškasis VU buvo devyniolikto amžiaus pradžios kultūrinio bei visuomeninio gyvenimo centras. Universitete įkurtos mokslo draugijos, jame dėstė žymūs mokslininkai. VU veikė keturi fakultetai: fizikos-matematikos, politinių mokslų, medicinos, lieteratūros. Aukštojoje mokykloje sudijavo daugiausia miestiečiai ir bajorai.

Vilniaus universitetas ugdė įžymius Lietuvos patriotus, tokius kaip:.

  • MS PowerPoint 5176 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (323 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Danielius
  • Prezentacija: Vilniaus universitetas
    10 - 1 balsai (-ų)
Prezentacija: Vilniaus universitetas . (2018 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/prezentacija-vilniaus-universitetas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 17:33
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo