Prezidentinio ir pusiau prezidentinio valdymų analizė ir palyginimas


Prezidentinio ir pusiau prezidentinio valdymų analizė ir palyginimas. Įvadas. Prezidentinė politinė sistema. Institucijos ir jų tarpusavio santykiai prezidentinėje valdžioje. Prezidentas ir jo galios. Privalumai ir trūkumai. Pusiau prezidentinė politinė sistema. Institucijų tarpusavio santykiai pusiau prezidentinėje valdžioje. Prezidentas ir jo galios. Privalumai ir trūkumai. Sistemų palyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Politinė sistema – vienas iš svarbiausių aspektų, nusakančių, kokiais principais bus formuojama reali valstybės politika. Tinkamas jos pasirinkimas atsižvelgiant į aplinkybes gali lemti tai, ar susiformuos stabili, demokratiniais principais paremta realioji politika, ar valdymas bus efektyvus, ar bus galima išvengti vyriausybinių krizių ir panašiai. Gebėjimas žinoti ir įvertinti politinių sistemų teigiamas ir neigiamas puses yra labai svarbus norint išanalizuoti valdymo problemas, norint pakeisti kažką, sukurti stabilią demokratišką valdžią. Todėl mano darbo tikslas - išanalizuoti prezidentinės ir pusiau prezidentinės (mišriosios) sistemų bruožus, panašumus ir skirtumus. Šio tikslo atskleidimui išanalizuosiu prezidentinės politinės sistemos bruožus, tuomet pusiau prezidentinės. Gale palyginsiu gautus rezultatus, apibendrinsiu sistemų skirtumus ir panašumus. Darbui atlikti bus pasitelkti aprašomasis, dokumentų analizės ir lyginamasis metodai.

  • Politologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (1802 žodžiai)
  • Universitetas
  • Clouds
  • Prezidentinio ir pusiau prezidentinio valdymų analizė ir palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Prezidentinio ir pusiau prezidentinio valdymų analizė ir palyginimas. (2013 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/prezidentinio-ir-pusiau-prezidentinio-valdymu-analize-ir-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 10:45
×