Priartėjimo jutikliai: Priartėjimo jutiklių tyrimas laboratorinis


Laboratorinis darbas Nr. Priartėjimo jutiklių tyrimas. Darbo tikslas. Jutiklių bandymo schemos. Jutiklių bandymo duomenys. Pneumatinių cilindrų valdymas darbo tikslas. Darbo schemos. Laboratorinis darbas elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas fluid sim 3 festo programos pagalba darbo tikslas. Šias diagramas galima iššifruoti taip. Pneumatinių valdymo sistemų su dviem vykdymo įtaisais tyrimas. Darbo schemos aprašymas. Veikimo aprašymas. Elektropneumatinių automatikos elementų tyrimas darbo tikslas.


Darbo tikslas: Susipažinti su įvairių tipų priartėjimo jutiklių konstrukcijomis, veikimo principais, jungimo schemomis ir ištirti jų pagrindines charakteristikas.

3. Ištirti optinio priartėjimo jutiklio su šviesolaidžiais jautrumą įvairioms medžiagoms, nustatyti jo histerezį.

Į aliuminį bei varį induktyvinis jutiklis reagavo panašiai, bet priartėjant variui prie jutiklio, jis suveikė su ∆X=0,5mm paklaida. Paklaida atsirado dėl medžiagos sąvybių ir jutiklio, nes reikalingas mažesnis atstumas tarp medžiagos ir jutiklio priartinant, kad jis suveiktų.

Induktyvinis jutiklis nesureagavo į plasmasę nes jis reaguoja tik į laidininkus.

Talpinio jutiklio poveikis į skirtingas medžiagas truputi geresnis nei induktyvinio. Reaguoja į geležį, aliuminį bei varį labai panašiai, tik prie geležies priartėjo su ∆X=0,5mm paklaida.

Optinio jutiklio poveikis yra didžiausias, skirtumas tarp kitų jutiklių siekia iki 20 kartų.

Optinis jutiklis fiksavo varį didžiausiu, o plasmasę mažiausiu atstumu. Taip yra todėl, kad optinio jutiklio skleidžiami šviesos spinduliai skirtingai atsispindi nuo įvairių medžiagų paviršių.

Nustatydami geležies, aliuminio, vario ir plasmasės induktyvinio jutiklio poveikį atstumams pastebėjome, kad jutiklis, toldamas nuo geležies, išsijungia didžiausiu atstumu . Taip pat priartėdamas įsijungia tokiu pat atstumu, todėl nėra jokios paklaidos ∆X.

Talpinis jutiklis reaguoja į nemetalinius paviršius. Toldamas ir priartėdamas jutiklis prie plasmasės reagavo su ∆X=0,5mm paklaida.

Darbo tikslas: Susipažinti su vienakrypčio ir dvikrypčio pneumatinio cilindro valdymo principais ir išbandyti jų tiesioginio ir netiesioginio valdymo schemas.

Sujungus pirmą pneumatinę sistemą oro srautas išstumdavo pneumatinį cilindrą, o atjungus oro srautą, cilindras grįždavo į pradinę padėtį spyruoklės pagalba.

  • Microsoft Word 2029 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1453 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Priartėjimo jutikliai: Priartėjimo jutiklių tyrimas laboratorinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Priartėjimo jutikliai: Priartėjimo jutiklių tyrimas laboratorinis. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/priartejimo-jutikliai-priartejimo-jutikliu-tyrimas-laboratorinis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 10:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo