Priartėjimo jutiklių tyrimas


Jutiklių bandymo schemos. Laboratorins darbas. Optiniu jutikliu tyrimas. Induktyviniu jutikliu tyrimas laboratorinis darbas. Laboratorins darbas jutikliu tyrimas.

Mechanikos laboratorinis darbas. Priartėjimo jutiklių tyrimas. Darbo tikslas. Užduotis. Schemos. Induktyvinio priartėjimo jutiklio funkcinė schema. Jutiklių bandymo trilaidė (a) ir keturlaidė (b) jungimo schemos. Jutiklių bandymo duomenys. Išvados.


1.Induktyvinis jutiklis geriausiai reagavo į geležį (Δx=2), kadangi geležis yra faromagnetikas, o į aliuminį ir varį reagavo mažiau (Δx=0), nes tai nemagnetinės medžiagos. Plastmasė nesukėlė jokios reakcijos(Δx= - ), todėl kad nėra laidi elektrai, o kaip žinoma, induktyviniai jutikliai reaguoja tik į elektrai laidžias medžiagas.

2.Talpinis priartėjimo jutiklis reagavo į geležį, aliuminį ir varį (Δx=1) panašiai kaip ir induktyvinis, tačiau atvirkščiai, sureagavo ir į plastmasę (Δx=1), nes plastmasė yra izoliatorius, o kaip žinoma, talpinis jutiklis reaguoja ne tik į elektrai laidžias medžiagas, bet ir į izoliuojančias.

3.Optinis priartėjimo jutiklis geriausiai reagavo į geležį ir aliuminį (Δx=11;12), kadangi jie labiausiai atspindėjo šviesą, varis šiek tiek mažiau (Δx=10). Plastmasė buvo mažiau skaidri, todėl taip pat atspindėjo šviesą, bet daug mažiau nei kitos tyrimui naudojamos medžiagos. Jei plastmasė būtų visiškai skaidri, ji nesugebėtų atspindėti šviesos, o tik ją praleistų, tada ir optinis jutiklis nesureaguotų.

Priartėjimo jutiklių tyrimas. (2012 m. Lapkričio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/priartejimo-jutikliu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:26