Prieglobsčio teisė kaip konstitucinės teisės institutas


Prieglobsčio sistema Lietuvoje ir užsienyje. Prieglobsčio teisinį reguliavimą įgyvendinančios institucijos. Vidaus reikalų ministerija. Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Pabėgėlių priėmimo centras. Diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos. Užsienio reikalų ministerija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos. Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Gyventojų registro tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos. Tarptautinė migracijos organizacija. Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro regioninis biuras. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija. Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų ir Demografinių tyrimų institutai. Tolerantiško jaunimo asociacija. Prieglobsčio prašymo tvarka. LITERATŪROS SĄRAŠAS Knygos , straipsniai ir disertacijos.


Lietuvos prieglobsčio sistema yra reglamentuojama bendrųjų ES teisės aktų ir įtraukta į BEPS (Bendroji Europos prieglobsčio sistema), kuri nuolat plečiama ir tobulinama. Galiojanti BEPS įpareigoja ES valstybes nares laikytis bendrų ES numatytų principų prieglobsčio srityje bei taikyti atsakomybės pasiskirstymo procedūrą. Šiuo metu įpusėjęs antrasis BEPS kūrimo etapas, kurio metu numatoma iki 2012 m. pabaigos suvienodinti ES valstybių narių prieglobsčio sistemas.

Prie prieglobsčio prašytojų teisių įgyvendinimo prisideda ne tik valstybinės institucijos, bet ir įvairios Nevyriausybinės organizacijos.

Pagrindinės Lietuvos įstaigos, formuojančios ir įgyvendinančios migracijos politiką, yra šios:

Kitos migracijos politikos formavime ir įgyvendinime dalyvaujančios įstaigos yra šios:

Savivaldybėse Lietuvos gyventojai deklaruoja gyvenamosios vietos Lietuvoje adresą ar išvykimą iš Lietuvos.

Nagrinėjant atskirų valstybių prieglobsčio procedūras reiktų pabrėžti, kad prieglobsčio procedūros kai kuriose jų yra skirstomos į procedūras, kuriose prašymai nagrinėjami įprastine tvarka ir skubos tvarka. Atsižvelgiant į Europos Sąjungoje veikiančio atsakomybės už prieglobsčio prašymo nagrinėjimą paskirstymo mechanizmo svarbą, šį klausimą vertėtų detaliau panagrinėti.

Prieglobsčio ir migracijos politika Lietuvoje (Vilnius: Europos migracijos tinklo lietuvos informacijos centras, 2012).

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2327 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Prieglobsčio teisė kaip konstitucinės teisės institutas
    10 - 1 balsai (-ų)
Prieglobsčio teisė kaip konstitucinės teisės institutas. (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/prieglobscio-teise-kaip-konstitucines-teises-institutas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:14
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo