Prielinksnių taisyklingas vartojimas


Darbo objektas – prielinksnių vartojimo normos ir pažeidimai. PRIELINKSNIS   Prielinksnis – tai nekaitoma tarnybinė kalbos dalis. Prielinksnio ant normos norint nurodyti buvimą viršuje, pvz. Prielinksnio ant pažeidimai vietai reikšti, pvz. Verstiniuose posakiuose (ypač. Prielinksnio pas normos žymėti vietą, susijusią su asmeniu ar daiktu. Prielinksnio pas pažeidimai verstiniuose posakiuose (slavų), pvz. Prielinksnio su normos nurodant buvimą kartu, pvz. Prielinksnio su pažeidimai verstinėse konstrukcijose. Prielinksnio už su kilmininku normos buvimo vieta kitapus daikto. Prielinksnio už su. Prielinksnio už su galininku normos atlyginimas. Prielinksnio už su galininku pažeidimai kai kalbama apie vietą. Prielinksnio virš normos nurodant vietą, pvz. Prielinksnio virš pažeidimai vengtinas verstiniuose posakiuose. IŠVADOS Vartoti prielinksnius pagal jų vartojimo normas Vengti klaidingai vartoti prielinksnius.

Darbo objektas – prielinksnių vartojimo normos ir pažeidimai. Darbo tikslas – išanalizuoti prielinksnių vartojimo normas ir pažeidimus. Darbo uždaviniai: Apibrėžti prielinksnio sąvoką. Išanalizuoti prielinksnio ant normas ir pažeidimus. Išanalizuoti prielinksnio pas normas ir pažeidimus. Išanalizuoti prielinksnio su normas ir pažeidimus. Išanalizuoti prielinksnio už normas ir pažeidimus. Išanalizuoti prielinksnio virš normas ir pažeidimus.   Darbo metodai: literatūros analizė, pavyzdžių pateikimas ir jų taisymas.           nnnnnnnnnnbnh  .

PRIELINKSNIS   Prielinksnis – tai nekaitoma tarnybinė kalbos dalis, kuri eina su linksniu ir rodo linksniuojamo žodžio ryšį su kitais žodžiais. Prielinksniai dažniausiai vartojami su trimis linksniais: kilmininku, galininku ir įnagininku. Yra vartojamų su keliais linksniais (po, už...). Su vardininku, vietininku ir šauksmininku prielinksniai nevartojami.

Verstiniuose posakiuose (ypač slavų), pvz.: jis ten ant buto būna (= nuomoja butą); kalbant apie kiekį, pvz.: balanso skaičiavimai netiko ant šimto litų (= šimtu litu); su kai kuriais veiksmažodžiais (mokytis, mainyti, bandyti, atsakyti, skųstis), pvz.: jos dukra mokosi ant gydytojos (= gydytoja); nusakant matmenų ir dydžių santykius, pvz.: šio mišinio santykis du ant trijų (= du su trimis); reikšti tikslui, priežasčiai, požymiui, pvz.: kviečiu visus ant pietų (= pietauti); ant drąsos (dėl drąsos); bateliai ant aukštų kulnų (= aukštakulniai bateliai).

PRIELINKSNIO SU NORMOS Nurodant buvimą kartu, pvz.: mums išeinant šeimininkė pridėjo dar pyrago, mėsos ir varškės su sviestu; veiksmo atlikimo priemonę, pvz.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 172 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (913 žodžiai)
  • Ieva
  • Prielinksnių taisyklingas vartojimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Prielinksnių taisyklingas vartojimas. (2015 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/prielinksniu-taisyklingas-vartojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:30
×