Prielinksnių vartojimas projektas


Prielinksnis. Prielinksnis iš. Pavyzdžiai. Prielinksnis iš vartojamas, reiškiant daikto požymį, kitimo santykius, priežastį, išskirtį, laiką. Nevartojame prielinksnio iš. Prielinksnio iš nevartokime, reikšdami rūšinę ypatybę, priklausymą, su veiksmažodžiais, valdančiais linksnį be prielinksnio. Prielinksnį po. Prielinksnio po nevartojame. Prielinksnis už. Prielinksnio už nevartojame. Prielinksnis nuo. Prielinksnio nuo nevartojame. Prielinksnis su. Pirelinksnio su nevartojame. Prielinksnis virš. Prielinksnio virš nevartojame. Polinksnis dėka. Polinksnio dėka nevartojame. Polinksnis link. Polinksnio link nevartojame.


Anot tėvo, vyras iš stuomens ir iš liemens!“ Iš mažo grūdelio didžiu medžiu užauga. Mus iš miego kelte kelia. ...Šeimynos tėvas rado / Vaikus, numirusius iš bado... Iš visų turtų brangiausia jam dukrelė.

Su daiktavardžiais, nutarimais, pranešimais, protokoluose, raštuose. Nutarimas iš šių metų sausio 5 d. (= šių metų sausio 5 d. nutarimas). Protokolas iš 2003 m. kovo 1 d. (= 2003 m. kovo 1 d. protokolas).

Apie Kapčiamiestį pasodinta miškelių iš maumedžių (= maumedžių miškelių). Pienas iš tokių galvijų būna riebus (= Tokių galvijų pienas...). Visi stebėjosi iš jo piešinių (= jo piešiniais).

Prielinksnio po su įnagininku būviui reikšti. Katrė po vienais marškiniais (= vienais marškiniais) kočiojo skalbinius. 2. Prielinksnis po nevartotinas, žymint pavaldumą, veiksmo būdą ar būseną. Labai tada vargome po vokiečiais (= vokiečių valdžioje). Petras ilgai buvo laikomas po sargyba (= suimtas). 3. Prielinksnio po su naudininku nevartojame, žymėdami laiką. Grįšiu tik po mėnesiui (= mėnesio).

Reikšdami požymį, su abstrakčiais veiksmažodinės kilmės daiktavardžiais. Čia visi inžinieriai su aukštuoju išsilavinimu (= turi aukštąjį išsilavinimų). Turime namą su dujų šildymu (= šildomą dujomis).

Prielinksnio su nevartokime su veiksmažodžiais džiaugtis, girtis, rūpintis. Tėvas neatsidžiaugė su sūnumis (= sūnumis). Mama visiems gyrėsi su vaikais (= vaikais). Pasirūpink su savo dukrele (= savo dukrele).

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 87 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (1257 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Prielinksnių vartojimas projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Prielinksnių vartojimas projektas . (2017 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/prielinksniu-vartojimas-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:30
×