Priėmimų apranga


Priėmimų apranga. Įžanga. Kokie yra oficialūs drabužiai ir kokiomis progomis dera juos vilkėti pagal pobūvio laiką. Išeiginiai drabužiai. Smokingas. Frakas. Išeiginis kostiumas. Vizitinė eilutė. Apranga moterims. Vizitinė suknelė. Kostiumėlis. Kelnės. Ilga vakarinė suknelė. Ilga balinė suknelė. Priedai. Išvados. Literatūros sarašas.

Oficialių pietų kvietimuose dažniausiai nurodoma, kaip rengtis, taip sakant, ką turėtų vilkėti vyrai. Žaviajai lyčiai tenka pačiai rinktis drabužius. Kaip moteris turi rengtis kvietime pasakoma tik tada, kai ji laukiama su ilga vakarine suknele ar šventiškai pasipuošusi. Moterų garderobas yra daug margesnis ir gausesnis nei vyrų, todėl jos gali derinti įvairius drabužius, improvizuoti. Beje, JAI ne visuomet privalu segėti sijoną ar dėvėti suknelę. Šiandien moteris, pasirodžiusi svečiuose su kelnėmis ir švarku, vargu ar ką nustebins. Kuo iškilmingesnė proga, tuo blausesnės JO drabužių spalvos. To turėtų paisyti (gal ne taip stropiai) ir JI. Tamsų kostiumą ar smokingą vyras dėvi oficialiomis progomis, pvz, per oficialų banketą, operos premjerą, pokylį, vestuves ar panašias iškilmes. Kai proga rimta, vyras visada su švarku, o moteris su kojinėmis. Privačioje aplinkoje leistina daugiau: kaitrią dieną vyrai švarkus gali nusivilkti, bet tik tada kai nusivelka šeimininkas.

Įvairiai ir sudėtingai moters aprangai svarbu įvairūs priedai: skrybėlaitės, pirštinaitės, bateliai, skarelės rankinukai ir kita. Šie aksesuarai kaip ir rūbai keičiami pagal madą. Moteris, pasirinkdama aksesuarus, turėtų prisiminti, kad šie turi sudaryti vieną harmoningą ansamblį ir gerai derėti prie pagrindinio rūbo.

Dažnai apie moterį iš jos kosmetikos, papuošalų. Šiuolaikinė bižuterija leidžia prisiderinti papuošalus pagal iškilmių svarbą ir paros laiką. Moterų kvepalai turi būti jaučiami tik iš arti, jie neturėtų būti aštrūs.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 736 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1112 žodžiai)
  • Donatas
  • Priėmimų apranga
    10 - 3 balsai (-ų)
Priėmimų apranga. (2016 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/priemimu-apranga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:42
×