Prieš rūkymą


Rūkalių pamokymų filmukai vaikams. Rasinys pries rukyma. Rukymas skaidres. Filmai apie rukyma. Skaidrės apie rūkymo žalą.

Biologijos analizė. Įvadas. Rūkymas. Rūkymą įtakojantys veiksniai. Rūkymo žala sveikatai. Mano asmeninė nuomonė. Literatūra.


Visą gyvenimą buvau prieš rūkymą ir rūkančius žmones, ypač baisu darosi, kai gatvėje pamatau 11 metų rūkančius vaikus. Kadangi mano šeimoje niekas nerūko, man nuo mažens buvo aiškinama apie rūkymą ir jo pasekmes. Daug įtakos turi visame pasaulyje kuriami dokumentiniai filmai apie žmones, kurie ilgą laiką rūkė ir serga plaučių ligomis, taip pat užrašai bei nuotraukos ant cigarečių pakelių, įvairios reklamos, pasakojančios apie rūkymą, jo pasekmes. Lietuvoje yra rengiamos įvairios akcijos prieš rūkymą, taip pat kaip ir visame pasaulyje – reklamos. Mano mieste yra įvairių plakatų apie rūkymą, uždrausta rūkyti tam tikrose vietose, skiriamos baudos. Mano gimnazijoje yra vykdoma akcija prieš rūkymą, taip pat mokiniams aiškinama rūkymo žala, pateikiama įvairi statistika apie rūkančius žmones iš viso pasaulio, rodomi pamokomi dokumentiniai filmai apie sergančius žmones, jie pasakoja, kaip gailisi pradėję rūkyti. Be to, rengiami reidai mokyklos teritorijoje, norima padėti rūkantiems mokiniams. Kaip ir minėjau, mano šeimoje niekas nerūko, man nuo mažens buvo sakoma, kad rūkymas yra labai blogas dalykas, labai kenkia sveikatai ir sukelia mirtinas ligas. Aš stengiuosi dalyvauti kiekvienoje mokyklos rengiamoje akcijoje prieš rūkymą, kartais bandau pamokyti savo bendraamžius, paaiškinti jiems, kodėl rūkyti yra blogai, kokios rūkymo pasekmės bei žala.

  • Biologija Analizės
  • 2013 m.
  • G
  • 5 puslapiai (710 žodžių)
  • Biologijos analizės
  • Microsoft Word 7 KB
  • Prieš rūkymą
    10 - 2 balsai (-ų)
Prieš rūkymą. (2013 m. Rugsėjo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/pries-rukyma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 13:54