Priesaika


Priesaika etika. Policijos priesaika kursiniai darbai.

Priesaika. Priesaika- iškilmingas pareiškimas tam tikromis aplinkybėmis (pvz. Policijos pareigūnų priesaika duodama dalyvaujant policijos įstaigos vadovui ar laikinai jį pavaduojančiam pareigūnui. Kilmė. Priesaikos kilmė Europoje siejama su feodalizmo epocha. Viena iš seniausių ir žinomiausių yra Hipokrato (460–377 pr. Priesaika kaip ir pasižadėjimas ar pažadas suponuoja tam tikrą pareigą. Policijos pareigūnų priesaikos turinį išsamiausiai atskleidžia Lietuvos Respublikos Vidaus tarnybos statutas. Pasižadėjimas 1935m. Visuomet atsimindamas, kad Lietuvos valstybės policija skirta krašto ramumui. Policijos pareigūno priesaika 1990m. Aš, (vardas, pavardė), Jums liudijant prisiekiu negailėdamas jėgų ir gyvybės. Priesaikos skirtumai. Priesaikas skiria. Lietuvos respublikos. vidaus tarnybos statutas 2003m. Straipsnis. Pareigūno priesaika 1. Asmuo prisiekia iš karto po to. Mūsų manymu, policijos pareigūnas priesaiką turėtų priimti prieš pradėdamas policijos pareigūno tarnybą. Naudota literatūra. Laurinavičius, A. Administravimo pareigūnų etika.

Priesaika- iškilmingas pareiškimas tam tikromis aplinkybėmis (pvz. esant pareigūnu) laikytis prisiimtų įsipareigojimų. Priesaika tai teisinio ir moralinio elgesio orientyras, kuriame koncentruotai išreiškiama pareigūno administravimo esmė.

Priesaikos kilmė Europoje siejama su feodalizmo epocha. Administravimo santykiuose ji įtvirtina XVIII a. , reformuojant valstybės valdymą. Tuo metu Prūsijoje, Rusijoje, kitose Europos valstybėse buvo įsteigta ir policija, kaip valstybės institucija, vykdžiusi beveik visą valstybinę visuomeninių santykių kontrolę, administravimą.

Visuomet atsimindamas, kad Lietuvos valstybės policija skirta krašto ramumui, tvarkai, apsaugai palaikyti, pasižadu Lietuvos valstybės Konstituciją saugoti, įstatymams ir vyriausios valdžios įsakymus ir savo pareigas sąžiningai ir teisingai eiti bei nesidėti į jokias politines partijas. Be to, pasižadu susilaikyti nuo girtuokliavimo, per didelio ar neleistino įsiskolinimo ir nepadorių bei netaktiškų veiksmų, kurie galėtų pakenkti geram policijos vardui.

Priesaikas skiria 55 metų laikotarpis. Esminį profesinės sąmonės pokytį reiškia atsiradusi sąvoka tarnauti vietoj saugoti. Kitas skirtumas – prieškario Lietuvos, kurioje dominavo etatistinė teisės samprata, vieninteliu pozityvios teisės šaltiniu ir jos legimitiškumu kriterijumi buvo laikoma valstybės valia, o policijos pareigūnų – saugoti įstatymus ir vyriausios valdžios įstatymus. Dabar priesaika konstatuoja lygias policijos pareigūnų priedermes valstybei ir visuomenei.

  • Pilietiškumas Skaidrės
  • MS PowerPoint 13316 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (581 žodžiai)
  • Ligita
  • Priesaika
    10 - 7 balsai (-ų)
Priesaika. (2015 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/priesaika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:45
×