Priešgaisrinė sauga skaidrės (2)


Priešgaisrinė sauga. Degimas. Gaisro zonos. Pagrindinė gaisro pakopa. Gamybos procesų gaisrinė klasifikacija. Gaisrų gesinimas. Gaisro gesinimas. Gaisro gesinimo priemonės. Gaisriniai čiaupai, hidrantai, galvutės. Priešgaisrinis skydas. Gesintuvai. Angliarūgštės gesintuvai. Putų gesintuvai. Milteliniai gesintuvai. Gesintuvų tipo ir skaičiaus nustatomas. Gesintuvų laikymas. Ženklai. Gaisrinės įrangos ženklai. Įspėjamieji ženklai. Draudžiantieji ženklai. Evakuacijos krypties (saugių sąlygų) ženklai. Informaciniai ženklai. Ugniagesių kostiumai.


Gaisro esmė yra lygybėje: Uždegimo šaltinis + Degios medžiagos + Deguonis = Gaisras Išskiriami tokie degimo procesai: užsidegimas – degimas, kai yra uždegimo impulsas; savaiminis įkaitinimas ir užsidegimas – medžiaga užsidega be išorinio impulso. Uždegimo šaltiniai gali būti: šiluma (liepsna, kibirkštis, spinduliuojanti šviesa, įkaitinti daiktai), šilumos pasireiškimas kita energija: chemine (egzoterminė reakcija), mechanine (trintis, smūgis, adiabatinis slėgis), elektrine (elektros išlydis) ir kt.

Pagal pobūdį, naudojamų ir sandėliuojamų medžiagų degimo bei sprogimo savybes visi gamybos procesai skirstomi į 5 kategorijas: Asg kategorija: degiosios dujos ir lengvai užsiliepsnojantys skysčiai, kurių garų pliūpsnio temperatūra yra iki +28ºC; medžiagos, kurios sprogsta ir dega sąveikaudamos su vandeniu, deguonimi arba viena su kita. Šiai kategorijai priskiriama acetileno ir degalų perpumpavimo stotys, benzino apdorojimo cechai, degiųjų dujų balionų, acetileno generatorių, degiųjų skysčių sandėliai ir kt. Bsg kategorija: degios dujos ir pluoštas, lengvai užsiliepsnojantys skysčiai, kurių pliūpsnio temperatūra yra aukštesnė kaip +28ºC. Šiai kategorijai priskiriami medienos gamybos cechai, skystojo kuro sandėliai, mazuto ir kitų skysčių sandėliavimo ir plovimo cechai ir kt. Cg kategorija: degieji ir sunkiai degūs skysčiai, degiosios ir sunkiai degios kietosios medžiagos, kurios sąveikaudamos su vandeniu, oro deguonimi arba viena su kita gali tiktai degti.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 3362 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1204 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Priešgaisrinė sauga skaidrės (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Priešgaisrinė sauga skaidrės (2). (2017 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/priesgaisrine-sauga-skaidres-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 03:35
×