Priešgaisrinė sauga skaidrės (3)


Bendrosios nuostatos. Bendrosios priešgaisrinės saugos taisyklės (toliau vadinama – taisyklės) nustato objektų. Šiose taisyklėse minimas statinio atsparumo ugniai laipsnis. Instruktavimas, mokymas ir atestavimas priešgaisrinės saugos klausimais. Įmonėje, įstaigoje, organizacijoje organizuojami šie valstybės tarnautojų ir darbuotojų instruktavimai priešgaisrinės saugos klausimais. Papildomai darbo vietoje. Bendrieji nuostatai. Įmonės priešgaisrinę saugą yra atsakingas darbdavys. Įmonėje už priešgaisrinę saugą atsako darbdavio įsakymu paskirtas asmuo. Pastatai ir patalpos. Visos įmonės patalpos ir įmonei priklausantys kiti pastatai turi būti tvarkingi. Elektros įrenginiai. Įmonės elektros tinklai ir įrenginiai turi būti įrengiami ir eksploatuojami griežtai laikantis galiojančių taisyklių. Naudoti elektros lygintuvus, vyrikles. Gaisrų gesinimo įrenginiai ir priemonės. Įmonės teritorijoje ar šalia jos esantys keliai ir aikštelės. Gaisro gesinimo organizavimas. Kiekvienas asmuo. Atvykus ugniagesiams. Informacijos šaltiniai.


Visos įmonės patalpos ir įmonei priklausantys kiti pastatai turi būti tvarkingi. 10. Perėjos ir išėjimai turi būti neužkrauti, paruošti evakuoti, visos evakuacinės durys turi lengvai atsidaryti evakuacijos kryptimi; 11. Patalpų išplanavimą ir paskirti galima keisti tik pagal RSN reikalavimus; 12. Draudžiama laikyti suslėgtų dujų balionus, kitas pavojingas, sprogstamas ir degimo metu nuodingus produktus išsikirinančias medžiagas rūsiuose. 13. Patalpose turi būti pakabintos priešgaisrinės saugos instrukcijos. 14. Rūkyti leidžiama tik tam tikslui skirtose ir tinkamai įrengtose vietose. 15. Po laiptais, sanitarinėse – techninėse nišose draudžiama laikyti buitinės chemijos ir degias medžiagas. 16. Draudžiama naudotis atvira ugnimi degių medžiagų laikymo vietose. 17. Pastatuose ir rūsiuose įvairių komunikacijų vamzdynus draudžiama šildyti atvira ugnimi. 18. Patalpose turi būti pirminės gaisro gesinimo priemonės.

Atvykus ugniagesiams, įmonės atstovas, vadovavęs gaisro gesinimui, privalo pranešti turimą informaciją apie gaisrą. Kiekvienas gaisras objekte turi būti kruopščiai ištirtas ir išnagrinėtas su priešgaisrinės saugos pareigūnais, objekto administracija ir susijusiais darbuotojais. Priešgaisrinės apsaugos ir objekto administracija turi numatyti ir atlikti visus reikalingus veiksmus, kad gaisrai nekiltų.

  • MS PowerPoint 255 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1275 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Priešgaisrinė sauga skaidrės (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Priešgaisrinė sauga skaidrės (3). (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/priesgaisrine-sauga-skaidres-3.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 22:50
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo