Prievolių teisės ir prievolės samprata


Prievoliu teises samprata. Prievolių rūšys. Prievoles samprata ir ju rusys. Prievolių teisė referatas. Prievolių rūšys.. Teises pagrindai powerpoint pristatymai. Prievoliu samprata ir rusys. Rankpinigių samprata. Prievoliu uztikrinimo budai skaidres. Magistro darbai prievoliu ivykdymo uztikrinimo.

Teisės skaidrės. Darbo tikslas – išanalizuoti prievolių teises ir prievolės samprata. Darbo objektas – prievolių teisės ir prievolės samprata. Darbo uždaviniai. Pateikti prievolės samprata ir rūšys. Prievolės atsiradimo pagrindai. Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų samprata. Netesybų sutarties samprata ir būdingi bruožai. Prievolės samprata ir rūšys. Prievolių rūšys skirstomos. Prievolių atsiradimo pagrindai. Prievolių vykdymas. Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų samprata. Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai. Netesybų sutarties samprata ir būdingi bruožai. Netesybų rūšys. Netesybų sutarties rūšys ir forma. Rankpinigių sutarties samprata. Rankpinigių sutarties funkcijos ir forma. Laidavimo sutarties rūšys. Garantijos sutarties samprata. Prievolių pabaigos pagrindai. Išvados. Naudota literatūra. Daugelis prievolinių santykių atsiranda iš tam tikrų veiksmų, kurie gali būti teisės pažeidimai, deliktai arba teisinei aktai. Šie aktai yra teisinės veiklos pagrindas, individualios asmens nepriklausomybės iš kurios kyla pati civilinė teisė, įtvirtinimo pagrindas. Bet kokia prievolė, nepriklausomai nuo jos turinio sukuria teisinius santykius tarp kreditoriaus ir skolininko. Prievolė – tai teisinis santykis, kurio viena šalis (skolininkas) privalo atlikti kitos šalies (kreditoriaus) naudai tam tikrą veiksmą arba susilaikyti nuo tam tikro veiksmo,o kreditorius turi teisę reikalauti iš skolininko, kad įvykdytų savo pareigą. Prievolių rūšys – prievolių suskirstymas į atskiras grupes padeda išlaikyti darnią jų sistemą, išskirti specifinius tik tam tikrai grupei būdingus požymius.


Kauno kolegijosverslo ir tecnologijų fakultetoinformacinių technologijų katedra.

Prievolių teisės ir prievolės samprata savarankiškas darbas simona margyte.

Pagal dalyko dalumą (dalomosios ir nedalomosios); Pagal dalyko apibrėžtumą (konkrečiosios), alternatyviosios, fakultatyviosios); Pagal terminą (neterminuotos, terminuotos – su atidedamuoju terminu, su naikinamuoju terminu); Pagal dalyką (ką nors duoti, ką nors daryti, ko nors nedaryti); Solidariosios ir subsidiariosios prievolės; Pagal subjektą (asmeninės, neasmeninės). Pagrindinės ir papildomos. Pagal teisinių pareigų pasiskirstymą (vienašalės ir dvišalės); Pagal turinį (teigiamo turinio, neigiamo turinio).

Prievolės atsiradimo pagrindų išskirimas turi svarbią teisinę reikšmę nuo to kokia aplinkybė bus pripažinta prievolinio santykio atsiradimą lėmusio juridiniu faktu priklauso ir tinkamas teisės normų taikymas. Plačiąja prasme deliktu yra laikomas neteisėtas veiksmas. Prevolės, kurių atsiradimo pagrindas yra deliktas dar yra vadinamas deliktinėmis prievolėmis. Quasi – lot.tartum darytum. Tarsi sutartis tarsi ne. Prie quasi sutartinių prievolių priskiriama kito asmens reikalų tvarkymas be pavedimo ir pan. Quasi sutartinių prievolių esminis požymis, kad prievolinis santykis šalių valia nėra suderintas. Įstatymas, kaip savarankiškas prievolės atsiradimo pagrindas išskiriamas tais atvejais, kai prievolę įstatymas numato be kokio nors asmens isikišimo.

Remiantis CK netesybos skirstomos į šias rūšis:.

Pagal CK rankpinigiai atlieka tris funkcijas: skirti sutarties sudarymui įrodyti; skirti sutarties įvykdymui užtikrinti; mokamąją funkciją, mokami būsimų mokėjimų sąskaita. Rankpinigiais negali būti užtikrinama preliminarioji sutartis, kuriai pagal įstatymus privaloma notarinė forma.

  • Teisė Skaidrės
  • 2011 m.
  • Simona
  • 20 puslapių (991 žodis)
  • Kolegija
  • Teisės skaidrės
  • MS PowerPoint 128 KB
  • Prievolių teisės ir prievolės samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Prievolių teisės ir prievolės samprata. (2011 m. Gruodžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/prievoliu-teises-ir-prievoles-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:09