Prievolių vykdymo užtikrinimo būdas Laidavimas


Prievolių vykdymo užtikrinimo būdas laidavimas. Klaipėda. Uždaviniai. Susipažinti su laidavimo. Laidavimas - tai sutartis, kuria laiduotojas už atlyginimą arba neatlygintinai įsipareigoja atsakyti kito asmens kreditoriui. Laiduotojas. Laiduotojais gali būti, bet kokie veiksnūs asmenys. Laidavimo atsiradimo pagrindai. Laidavimas atsiranda sudarius laidavimo sutarties pagrindu. Sutarties pagrindu – laiduotojas įsipareigoja kreditoriui laiduoti už skolininką. Laidavimo sutarties forma. Laidavimo sutartis turi. Laiduotojo atsakomybė. Kai prievolė neįvykdyta, skolininkas ir laiduotojas atsako kreditoriui kaip solidariąją prievolę turintys bendraskoliai. Laidavimo rūšys. Terminuotas Neterminuotas Dvigubas Visas Dalinis. Terminuotas - kai laidavimo sutartyje nurodomas tam tikras laikas. Visu - laidavimu laikomas toks laidavimas. Laidavimas baigiasi 1tuo pačiu metu kaip ir juo užtikrinama prievolė. Kai buvo laiduota tik tam tikram laikui arba užtikrinta terminuota prievolė. Kai buvo laiduota. Išvados. Sužinojome , kad laidavimas yra sutartis pagal kurią atlyginama prievolė kreditoriui. Sužinojome, kad laidavimas turi penkias rūšis. Literatūros sąrašas. Norminis teisės aktas Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas Nr.

Laidavimas atsiranda sudarius: laidavimo sutarties pagrindu; įstatymo pagrindu; teismo sprendimo pagrindu. (LR CK 6.77 str. 1d.).

Laidavimo sutartis turi būti rašytinė. Rašytinės formos nesilaikymas daro laidavimo sutartį negaliojančią. Pirmuoju atveju sutartį pasirašo kreditorius ir laiduotojas. Antruoju atveju sutartį pasirašo kreditorius, laiduotojas ir skolininkas.

Terminuotas - kai laidavimo sutartyje nurodomas tam tikras laikas, kuriam yra laiduojama. Toks laidavimas baigiasi suėjus laidavimo terminui jeigu prievolė iki šio termino pabaigos neatsirado. (LR CK 6.88 str. 2 d.) Neterminuotas - kai laidavimo terminas nenustatytas arba kai laidavimu užtikrinta prievolė, kurios įvykdymo terminas neapibrėžtas arba apibrėžtas pareikalavimo terminu.(LR CK 6.89 str.) Dvigubas - asmuo gali laiduoti tiek už pagrindinį skolininką , tiek ir už laiduotoją.(LR CK 6.77str. 3d.).

Visu - laidavimu laikomas toks laidavimas, kai laidavimu užtikrinama visa pagrindinė prievolė. Bet laidavimo dydis negali viršyti sumos, kurią skolininkas yra skolingas. Daliniu - laidavimu laikomas toks laidavimas, kai laidavimu užtikrinama dalis pagrindinės prievolės.

1. Sužinojome , kad laidavimas yra sutartis pagal kurią atlyginama prievolė kreditoriui. 2. Sužinojome, kad laidavimo atsiradimo būdai yra trys. 3. Sužinojome, kad laidavimo sutartys yra rašytinės ir jei šių rašytinių sutarčių nebus laikomasi ji bus laikoma negaliojančia. 4. Sužinojome, kad už prievolės neįvykdymą atsako tiek skolininkas tiek ir laiduotojas.

5. Sužinojome, kad laidavimas turi penkias rūšis.

  • MS PowerPoint 50 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (715 žodžiai)
  • Kolegija
  • Katrinka889
  • Prievolių vykdymo užtikrinimo būdas Laidavimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Prievolių vykdymo užtikrinimo būdas Laidavimas. (2015 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/prievoliu-vykdymo-uztikrinimo-budas-laidavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:43
×