Priežastys, sukeliančios priklausomybės sutrikimus


Priežastys, sukeliančios priklausomybės sutrikimus. Priklausomybė nuo alkoholio. Priklausomybė nuo tabako (nikotinoPapasakoti, kas sudaro priklausomybės sindromą. Paaiškinti apie ūminę intoksikaciją bei žalingą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Ką reiškia sąvoka “psichinė (psichologinė) priklausomybė”? Apibrėžti sąvoką “abstinencija”. Ką reiškia sąvoka “tolerancija”? Ką reiškia sąvoka “fizinė (cheminė) priklausomybė”? Kokios yra psichiką slopinančios medžiagos, jų poveikis organizmui? Kokios yra psichiką stimuliuojančios medžiagos, jų veikimas, komplikacijos? Apibūdinti haliucinogenų poveikį, komplikacijas. Slauga išsivysčius psichozėms dėl alkoholio bei kitų narkotikų vartojimo. Papasakoti asmenų, vartojančių narkotines medžiagas, atpažinimo simptomus. Pagrindiniai gydymo ir rebilitacijos principai. Narkotikų prevencijos ypatumai.

Suteikti vaikams galimybę išreikšti savo mintis, mėginti į juos slegiančias problemas pažvelgti jų akimis. Būti tolerantiškiems jų pažiūroms, pakantiems jų klaidoms, neprarandant budrumo. Įvesti tinkamą, griežtą drausmę, tačiau tai nereiškia būti piktiems ar net agresyviems. Sukurti saugią, geranorišką atmosferą šeimoje, būti pavyzdžiu ne žodžiais, o darbais. Formuoti priešišką požiūrį į alkoholį, nikotiną ir kitus narkotikus. Viena iš efektyvių prevencinių priemonių– visuomenės švietimas, tačiau teikiant informaciją būtina atsižvelgti į amžiaus ypatumus.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (2605 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovydas
  • Priežastys, sukeliančios priklausomybės sutrikimus
    10 - 10 balsai (-ų)
Priežastys, sukeliančios priklausomybės sutrikimus. (2014 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/priezastys-sukeliancios-priklausomybes-sutrikimus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:59
×