Priklausomybė azartiniams žaidimams


Priklausomybės nuo azartinių žaidimų samprata. Pagrindiniai priklausomybės nuo azartinių žaidimų tipai. Priklausomybės nuo azartinių žaidimų priežastys. Priklausomybės nuo azartinių žaidimų statistika. Priklausomybės nuo azartinių žaidimų pasekmės. Literatūra.


Azartas (pranc. hasard - rizika) - pernelyg didelis įsitraukimas į ką, įkarštis, įnykis. (Tarptautinių žodžių žodynas, 2013). Azartiniai žaidimai gali būti laisvalaikio praleidimo būdas ir kartu – pavojinga, asmenybei pražūtinga priklausomybė. Apie priklausomybę nuo azartinių žaidimų bei su ja susijusiomis visuomenės psichikos sveikatos problemomis mūsų šalyje, kalbama nedaug.

Lošėjai turintys priklausomybę dažnai praranda kontrolę, kiek laiko ir pinigų jie išleidžia žaidimui. Jie galvoja tik apie žaidimą, užleisdami kitus įsipareigojimus gyvenime, aklai pasinėrus į žaidimą. Kiti bando žaisti mažiau arba visai atsisakyti žaidimų, bet jiems tai nepavyksta. Po nesėkmingų bandymų mesti, atsiranda sudirgimas, nusivylimas. Dauguma priklausomybę nuo azartinių žaidimų turintys išgyvena jausmų ir emocijų sumaištį dėl savo pomėgio. Jie žino, kad kelia problemų savo šeimai, artimiesiems, draugams. Tampa nervingi, nusivylę nekenčia savęs. Bet potraukis žaisti yra toks stiprus, kad lošėjui sunku pasipriešinti. Priklausomybę turintys patologiniai lošėjai, gali susitvarkyti savo gyvenimą ir susitvarko. Tačiau, kad visa tai susitvarkyti reikia laiko ir kantrybės. Finansiniai sunkumai dažna lošėjo šeimos skaudi problema, kada dingsta santaupos, turtas, vertingi daiktai. Šios piniginės krizės gąsdina šeimos narius, jie pyksta ir jaučiasi išduoti.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (809 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Priklausomybė azartiniams žaidimams
    10 - 10 balsai (-ų)
Priklausomybė azartiniams žaidimams. (2016 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/priklausomybe-azartiniams-zaidimams.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 19:10
×