Priklausomybė nuo alkoholio priežastys ir pasekmės


Sociologijos referatas. Įvadas. Alkoholikų vaikai. Keturios priklausomybes nuo alkoholio fazės. Priklausomybės nuo alkoholio gydymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Savarankiškas darbas – tai savarankiškas studento darbas, parodantis jo teorines žinias ir įgūdžius nagrinėti pasirinktą problemą.

Greta didžių žmonių pasiekimų ir atradimų ar laimėjimų egzistuoja ir nuopuoliai, netektys ar net bankrutavimai. Tikriausiai ne vieną sykį esate matę per žinias ar skaitę laikraštyje, jog garsios žvaigždės yra priklausomos nuo alkoholizmo ar narkotinių medžiagų. Ir būtent tai pakenkia jų karjerai ir asmeniniam gyvenimui. Nejaugi alkoholis taip pakeičia žmones? Alkoholio naudojimas gali turėti įtakos visoms kūno dalims, o ypač paveikia smegenis, širdį, kepenis ir imuninę sistemą. Tai gali sukelti psichikos ligą. Taigi mano darbo tikslas yra papasakoti apie alkoholizmą, jo priežastis ir pasėkmes, kodėl žmonėms kartais sunku atsikratyti alkoholio ir iki ko tai priveda. Aš būtent tai ir pasistengsiu padaryti remiantis Laimos Bulotaitės, Onos Kuorienės ir Ulrich Trenckmann literatūra.

Žinoma, ne visose alkoholikų šeimose užaugę vaikai tampa panašiais į tėvus. Yra atvejų, kad vaikai nenori būti panašūs į savo tėvus ir tapti tokie kaip jie. Yra vaikų, kurie užaugo pas savo močiutes, norėdami pabėgti nuo tėvų problemų. Tokie žmonės mano nuomone patys be tėvų pagalbos išmoksta gyventi savarankiškai, žinoma jų gyvenimas yra sunkesnis, nes jie neturi tėvų palaikymo ir panašiai.

Sergantieji alkoholizmu sudaro maždaug penkis procentus visų gyventojų, moterų tarp jų nuolat daugėja. Liga išplitusi visose profesinėse grupėse, ypač tarp 25-45 metų žmonių. Gaila, kad jaunimo ir vaikų dalis sergančiųjų grupėje vis didėja. Priklausomųjų nuo alkoholio gyvenimo trukmė maždaug 15 proc. trumpesnė. Vadinasi, jeigu vidutinis gyventojų amžius būtų 70, tai priklausomojo nuo alkoholio amžius tesiektų 59 metus. Ne mažiau svarbus vaidmuo čia tenka ir savižudybėms.

Pradinė fazė – kai vis dažniau geriama, kad ,,palengvėtų“.

Gydant sergančiuosius priklausomybėmis paaiškėja, jog tyrimų rezultatai visiems su tuo susijusiems yra svarbus informacijos šaltinis. Šis vaizdus ligos fazių pateikimas trumpo atpasakojimo arba anketos forma plačiai naudojamas konsultaciniuose kabinetuose ir neetatinių patarėjų tam, kad pagaliau būtų rasti atsakymai į rūpimus klausimus. Patarėjas suteikia galimybę pagalbos ieškančiajam pačiam išsiaiškinti, kurie simptomai jam jau pažįstami, ir drauge imamasi tinkamų pagalbos priemonių.

Gydant alkoholizmą yra keltas būtinų sąlygų. Privalu žinoti, jog daugiau nei 95 proc. priklausomųjų nuo alkoholio metų metus, o galbūt ir visą gyvenimą jau nebegalės kontroliuoti savo gėrimo. Jeigu pasibaigus ilgesnei abstinencijos fazei ir vėl ėmus vartoti alkoholį kurį laiką viskas ėjosi lyg ir neblogai, jūsų visuomet tyko pavojus, jog po pirmos, o galbūt ir po dešimtos taurelės vėl nugrimsite į priklausomybę nuo alkoholio. Alkoholizmo gydymo pagrindinė sąlyga yra abstinencijos priesaika.

 • Sociologija Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Laurynas
 • 11 puslapių (2615 žodžių)
 • Kolegija
 • Sociologijos referatai
 • Microsoft Word 22 KB
 • Priklausomybė nuo alkoholio priežastys ir pasekmės
  10 - 3 balsai (-ų)
Priklausomybė nuo alkoholio priežastys ir pasekmės. (2015 m. Lapkričio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/priklausomybe-nuo-alkoholio-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:13