Priklausomybė: rūkymas


Kas yra priklausomybė? Rūkymas. Priklausomybė ir liga. Rūkymas fizinė ar psichologinė priklausomybė? Priklausomybę sukelianti medžiaga-nikotinas. Nuo nikotino esate priklausomas jeigu. Pripratimas trijų rūšių. Kada ir kodėl dažniausiai pradedama rūkyti? Rūkymą įtakojantys veiksniai. Priežastys atsisakyti rūkymo. Apsisprendimo mesti rūkyti etapai. Kodėl sunku mesti rūkyti? Sėkmingą metimą rūkyti apsunkina. Nikotino abstinencijos požymiai. Kaip mesti rūkyti? Sąlygos padedančios mesti rūkyti sėkmei. Priemonės padėsiančios mesti rūkyti. Teigiami pokyčiai metus rūkyti. Išvados. Literatūra.


Priklausomybė yra liga, ko pasekoje žmogus tampa nepajėgiu kontroliuoti savo elgesį. Tai yra norėjimo liga. Cheminės medžiagos sukelia smegenų modifikaciją. Pokyčiai smegenyse veikia tiek limbinę, tiek su motyvacija susijusią smegenų sritį. Jaučiamas toks pats signalas kaip „ ieškoti maisto ir pavalgyti“.

Vieni teigia, kad priklausomybę sukelia nikotinas, taigi tai fiziologinė priklausomybė. Kiti aiškina, jog priklausomybės nikotinui nėra, taigi žmonės rūko tik dėl psichologinių priežasčių. Tretieji įsitikinę, kad tiesa kažkur per vidurį ir rūkymas yra fizinės ir psichologinės priklausomybės pasekmė.

Yra kenksmingas žmogaus organizmui. Veikia žmogaus centrinę nervų sistemą. Laikinai sukelia žvalumo būseną. Trikdo kvėpavimą, širdies veiklą, kelia kraujospūdį. Gali sukelti stiprią priklausomybę.

Dažniausiai pradedama rūkyti jauname amžiuje, negalvojant apie pasekmes. Tokį jaunuolių elgesį įtakoja: nepasitikėjimas savimi, noras pritapti bendraamžių grupėje, ieškojimas naujų pažinčių, nesusiformavusios vertybių sistemos, menka savivertė, noras būti suaugusiu ir pripažintu, autoritetu, užimtumo neturėjimas. Lemia genetika ir tėvų atkartojamasis elgesys.

Nikotino poveikis psichikai. Priklausomybė nuo nikotino – dauguma rūkančiųjų tai daro ne savo noru. Tėvų rūkymas – rūkančių tėvų vaikai patys dažniau pradeda rūkyti. Filmai ir televizija. Depresija. Rūkalų reklama. Aplinkinių įtaka. Kultūriniai ir tautiniai skirtumai. Paveldimumas.

Mažiau teršiama aplinka. Neprikvipę tabako dūmais namai, automobilis, drabužiai palukai. Estetinis pasitenkinimas. Pagerėjusi sveikata ir sveikesni vaikai. Mažesnė rizika susirgti tabako sukeltoms ligoms. Gerokai pilnesnė piniginė.

  • MS PowerPoint 537 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (879 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Priklausomybė: rūkymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Priklausomybė: rūkymas. (2019 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/priklausomybe-rukymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 13:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo