Primatų sąveikos feromonais, feromonų sukeliami efektai


Primatų sąveikos feromonais, feromonų sukeliami efektai. Įvadas. Visą gyvenančių primatų sistematiką galite rasti čia. Bendravimas kūno kvapais. Feromonų cheminė įvairovė ir aplinka. Jakobsono organas (The Vomeronasal Organ (VNO)). Žmogaus (Homo sapiens) feromonai. Išvados. Literatūros sarašas.

Feromonai yra organinės medžiagos, turinčios anglies atomų karkasą – grandinėles arba žiedus. Medžiagų, kurios ekosistemose funkcionuoja kaip feromonai, sandaros ypatumai yra glaudžiai susiję su aplinka, su jų panaudojimo, perdavimo nuo vieno organizmo kitam būdo. Dauguma feromonų (su 5-20 anglies grandinėlėmis) turi 1 funkcinę grupę su 1 deguonies atomu: alkoholio, aldehido, ketono; rečiau – su 2 deguonies atomais: rūgšties, esterio. Yra ir tokių feromonų, kurių funkcinėse grupėse deguonies nėra visai. Tai – alkanai, alkenai. Funkcinės grupės padėtis feromono molekulėje įvairi (molekulės forma padeda jas lengviau atpažinti, tai svarbu feromonų recipientui). [5] 5 - Būda V. Cheminė ekologija: organizmų sąveikos infocheminėmis medžiagomis. Vilniaus universiteto leidykla. 2006.

Tai yra struktūra, atsakinga už feromonų suvokimą žinduolių organizme. [6] Ši struktūra yra šalia nosies ertmės, tačiau didžiąja savo dalimi yra atskirtas kaulu ir kremzle su maža anga feromonams patekti. Organas randamas daugelyje žinduolių, tačiau dėl jo egzistencijos žmogau organizme kyla daug diskusijų (yra įrodymų, kad vaisiuje jis yra, tačiau greitai degeneruoja ir išnyksta). VNO taip pat išnykęs iš Senojo Pasaulio primatų organizmo, tačiau Naujojo Pasaulio primatai jį vis dar turi. [7] 6 - Jianzhi Zhang* ir David M. Webb.

  • Ekologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2548 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (602 žodžiai)
  • Neida
  • Primatų sąveikos feromonais, feromonų sukeliami efektai
    10 - 4 balsai (-ų)
Primatų sąveikos feromonais, feromonų sukeliami efektai. (2014 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/primatu-saveikos-feromonais-feromonu-sukeliami-efektai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:01
×