Prisitaikymas prie sudėtingu gyvenimo įvykių


Prisitaikymas prie sudėtingu gyvenimo įvykių. Vienintelis pastovus dalykas kiekvieno žmogaus gyvenime yra – nuolat vykstantys pokyčiai. ”. Psichologinis atsparumas. Aplinkos įtaka gali būti dvejopa. Vidinius asmens veiksnius K. L. Kumpfer, J. F. Summerhays (2006) suskirstė į penkias grupes. Vyresniu asmenų psichologinis atsparumas. Mokslininkų išskirti keli faktoriai, kurie yra svarbūs sugebėjimui greitai atkurti jėgas. Potrauminiai sutrikimai. Kaip ištverti stresą?? Paimtas interviu pas. Kita ištrauka yra su 50 metų moterim kuri turį silpną vidinę darną. Antonovsky išskyrė 3 svarbius faktorius. Vaillant atliko tyrimą kuris truko net 45 metus.

Atlikti tyrimai parodė, kad net 60% suaugusiu susiduria su išbandymais, traumomis ir net krizėmis tam tikru gyvenimo momentu. Mokslininkai, tiriantys prisitaikymą prie gyvenimo sunkumų pripažino daug būdų, kada žmogus gali prisitaikyti prie iškilusios problemos.

Susan Nolen-Hoeksema ir Christopher Davis analizavo kelis gyvenimo prasmės konstruktus bet išskyrė du pačius reikšmingiausius tai: Reikšmės suvokimas - sąlygoja sėkminga adaptacija krizės, netekties metu. Naudos atradimas – apibūdinamas kaip mažiausiai susijęs su emociniu skausmu praėjus daugiau laiko.

Reikšmės suvokimas ir naudos atradimas laikomi atskirais bet lygiaverčiais fenomenais, bet tam tikri tyrimai parodė, kad reikšmės suvokimas atlieka lemiama procesą.

Kognityviniai veiksniai –savigarba, žinios, akademiniai įgūdžiai bei kiti kognityviniai paauglio gebėjimai. Emocinių veiksnių grupė - apima jausmus bei nuotaikas ir jų valdymą. Elgesio veiksniai - apima modelius ir sugebėjimus veikiančius ir nulemiančius elgseną. Fiziniai veiksniai - apibūdinami kaip sveikatos būklė bei su sveikata, dažniausiai fizine, susijęs elgesys. Dvasinius veiksnius - dar įvardija kaip motyvacinius. Jie apima paauglio unikalumą, atkaklumą, kontrolė bei kitas charakterio savybes ir gyvenimo tikslo orientaciją.

Psichologinio atsparumo tyrinėtojas Garmezy ir jo kolegos pristatė vieną 11-metį berniuką: Vaikas atvyko iš namų, kur tėvas mėgo išgerti motina irgi buvo problemiška, jis turėjo dar du nusikaltėlius brolius bei neįgalią seserį. Vis dėlto mokykloje berniukas buvo šauniausias mokinys bei draugas. Sporto srityje laimėjęs kelis trofėjus, buvo gerų manierų, šviesus ir ,,geras vaikas’’.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 611 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (1464 žodžiai)
  • Silvija
  • Prisitaikymas prie sudėtingu gyvenimo įvykių
    10 - 9 balsai (-ų)
Prisitaikymas prie sudėtingu gyvenimo įvykių. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/prisitaikymas-prie-sudetingu-gyvenimo-ivykiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:58
×