Pristatykite iš savo miesto, miestelio ar krašto kilusius žymius žmones Lietuvių kalbėjimas


Pristatykite iš savo miesto, miestelio ar krašto kilusius žymius žmones Lietuvių kalbėjimas.


Nemažai Lietuvos kultūrą puoselėjančių žmonių yra kilę iš Kėdainių krašto (Janina Monkutė-Marks, Mikalojus Daukša, Česlovas Milošas, Juozas Paukštelis, Mikalojus Katkus ir kt.). Visi šie žmonės į Lietuvos kultūrą yra labai daug įdėję savo darbo, pastangų ir širdies. Šiandien aš kalbėsiu apie tris: Mikalojų Daukšą, Česlovą Milošą ir Mikalojų Katkų.

Kėdainiai yra Mikalojaus Daukšos, Česlovo Milošo ir Mikalojaus Katkaus- žemė. Pirmas žmogus apie kurį kalbėsiu- Mikalojus Daukša. Jis yra lietuviškos katalikiškos literatūros pradininkas, pirmųjų LDK lietuviškų knygų autorius. Gimė Babėnuose, tikslūs metai nežinomi, bet manoma, kad apie 1527/1538metus, o mirė 1613metais Varniuose. Mikalojus Daukša buvo humanistas, vienas žymiausių Renesanso epochos kunigas, kontrreformacijos veikėjas, vienas Lietuvių raštijos kūrėjų. Švietėjas, humanistinių idėjų reiškėjas, didžiausias kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių XVI amžiuje. Vilniuje iš lenkų kalbos išvertė Jokūbo Ledesmos Katekizmą, parašė jo pratarmę. Tai- pirmoji LDK parengta ir 1595metais išleista lietuviška knyga- „Katekizmas“. Šią knygą sudaro 2 dalys: pirmoji: „Mokslas krikščioniškas“, antroji: „Trumpas būdas pasisakymo, arba išpažinimo nuodėmių“.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (760 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Pristatykite iš savo miesto, miestelio ar krašto kilusius žymius žmones Lietuvių kalbėjimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Pristatykite iš savo miesto, miestelio ar krašto kilusius žymius žmones Lietuvių kalbėjimas. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-is-savo-miesto-miestelio-ar-krasto-kilusius-zymius-zmones-lietuviu-kalbejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:16
×