Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje.


Kuo tautosaka skiriasi nuo literaturos. Tautosaka siuolaikineje kulturoje. Kuo skiriasi tautosaka nuo literaturos. Kuo tautosaka svarbi literatūrai. Pasakojamosios tautosakos zanrai. Kuo tautosaka skiriasi nuo literaturos?. Pasakoja mosios tautosakos žanrai. Pristatykite įdomiausią. Pasakojamoji tautosaka zanrai. Šiuolaikinė tautosaka.

Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. Argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje.

Mano pasirinkta tema yra literatūra. Na o potemėje aš stegsiuosi pristatyti įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą ir argumentuotai paaiškinti ar jis svarbus šiuolaikinėje visuomenėje.

Taigi šiek tiek apie pačią tautosaką. Tai kultūrinės informacijos visuma , apimanti pasakas ir pasakojimus, muziką, šokį, legendas, žodines istorijas, patarles, pokštus ir anekdotus, tikėjimus, papročius, mįsles. Kitaip sakant tai – žodinė ar sakytinė liaudies kūryba.

Kuri jau buvo susiformavusi pirmykštės visuomenės laikais. Manoma jog pati seniausia tautosaka yra apeiginė susijusi su magija. Išsamesni lietuvių kalbos liudijimai mus pasiekia iš xvi amžiaus. Pasak garsaus tautosakininko donato saukos, tradicinė liaudies kūryba suklestėjo feodalizmo epochoje, tautosaka glaudžiausiai susijusi su viena feodalinės tikrovės puse - valstietijos gyvenimu. Tačiau ją užrašinėti imta tik vėliau, romantizmo epochoje. Mat jau tada į ją žiūrėta kaip į tautos dvasios išraišką, kaip į tautinio savitumo šaltinį.

Tautosaka nuo literatūros skiriasi tuo, kad tai kolektyvinė kūryba. O literatūra – individuali. Tradicinė tautosaka gyvavo sakytine forma todėl tai lėmė jos nuolatini varijavimą. Todėl dauguma pasakų ir prasideda:

„seniai seniai, vienoje karalystėje. “ arba „gyveno senelis ir senelė. “ taip pat neabejoju, kad esame įsiminę tradicines pabaigas „ir aš ten buvau, alų midų geriau. “ taigi jau tikrai galiu teigti, kad visos pasakos turėdavo tikrai ne vieną ir ne du variantus. Iš pasakų variantų skaičiaus galima nuspėti kiek populiarios tos pasakos būdavo ankščiau.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (620 žodžiai)
  • Mokykla
  • Osvaldas
  • Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje.
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje. . (2012 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-jums-idomiausia-pasakojamosios-tautosakos-zanra-argumentuotai-paaiskinkite-ar-jis-svarbus-siuolaikineje-kulturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:35
×