Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą


Pasakos siuolaikineje kulturoje. Kuo pasakos svarbios siuolaikineje kulturoje. Ar pasakos svarbios siuolaikineje kulturoje. Pasakos idomiausias tautosakos zanras. Kuo svarbi tautosaka. Pristatykite jums idomiausia tautosakos zanra. Tautosaka – tai tradicinis sakomo ir dainuojamojo potemes. Apie tautosakos svarba. Kuo svarbi tautosaka siuolaikineje kulturoje. Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo.

Pristatykite įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. Argumentuotai paaiškinkite, ar jis svarbus šiuolaikinėje kultūroje. Kalbėjimo potemė 2012m. Su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.


Tautosaka - tradicinis sakomo ar dainuojamo žodžio menas. Tautosaka skirstoma į tris rūšis: pasakojamąją, dainuojamąją ir smulkiąją. Vienas iš pasakojamosios tautosakos žanrų – pasaka. Pasaka - tai epinio žanro, trumpas, fantastinis, pamokantis, nesudėtingo turinio kūrinys su beveik visada gera pabaiga. Pasakos – priemonė skleisti lietuvių kalbos tautosaką. Per tautosaką kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, jos kultūrą. Tačiau, ar pasakos svarbios šiuolaikinėje kultūroje?

Labai svarbus tautosakos bruožas – tradiciškumas. Tik iš kartos į kartą perteikiama tautosaka ištisus šimtmečius lieka gyva. Apskritai tradicija yra žmonijos pažangos pagrindas: šitaip sukaupiama darbo ir gyvenimo patirtis, išsaugoma materialinė ir dvasinė kultūra. Vienas reikšmingiausių dvasinės kultūros reiškinių yra tautosaka. Ją prakalbinus, kaip aidas turėtų atsiliepti tautos dvasia, įsilydžiusi į siužetus ir veikėjus, metaforas ir simbolius. Tautosakos kūriniai gyvuoja ilgus amžius. Juos kuria ir atkuria skirtingomis sąlygomis gyvenantys, įvairaus amžiaus, lyties,nevienodo patyrimo, talento žmonės. Per juos atsiskleidžia žmonių kūrybinės galios, jie įteisina meno kūrinio įvairovę.

Pasakos praplečia fantazijos ribas, lavina vaizduotę, ugdo socialines ir moralines normas, turtina kalbą. Įrodyta, kad vaikai, kuriems buvo sekamos ar skaitomos pasakos, užauga kūrybingesni. Pasakose ypatingai atskiriami teigiami ir neigiami kūrinio veikėjai, kurie vaiką nuo mažų dienų moko skirti gėrį ir blogį.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (581 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite jums įdomiausią pasakojamosios tautosakos žanrą. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-jums-idomiausia-pasakojamosios-tautosakos-zanra.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:03
×