Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums įdomūs


Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Argumentuotai paaiškinkite , kuo jie jums įdomūs.


Aš gimiau, augau ir gyvenu Lietuvoje, todėl mane domina Lietuvos istorija. Ypač žavi Lietuvos vietovardžiai, jų atsiradimas. Man tai yra labai įdomu, nes visi jie originalūs, skirtingi, žmonės juos sukūrė, tam, kad galėtų geriau orientuotis gyvenamoje aplinkoje. Vietovardžiai yra svarbus tautos kalbos paveldo elementas.

Man įdomiausi ir, mano manymu, gražiai skambantys bei vietovės dvasią atsipindintys vietovardžiai: Vilnius, Vilniaus rajonas Užupis, Kernavė ir Trakai.

Taip upė buvo pavadinta dėl savo sraunumo. Iki galo nėra aišku, kodėl miesto pavadinimas Vilnia buvo pakeistas į Vilnius. Pavadinimas Vilnius žinome tik, kad paminėtas XIV a. Lietuvos kunigaikščio Gedimino rašytiniuose šaltiniuose.

Žinant Vilniaus miesto istorija, kad čia medžiodavo kunigaikštis Gediminas, jo sapną apie Geležinį Vilką, kad kunigaikštis Jogaila pakrikštijo Lietuvą, kad karalius Augustas Žygimantas čia palaidojo , savo mylimą žmoną Barbora Radvilaitę.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (488 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums įdomūs
    10 - 3 balsai (-ų)
Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius Argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums įdomūs. (2017 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-kelis-idomiausius-savo-regiono-vietovardzius-argumentuotai-paaiskinkite-kuo-jie-jums-idomus.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 17:42
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!