Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Kauno regionas. Lietuvių įskaitos kalbėjimo potemė su planu


Idomiausi lietuvos vietovardžiai. Idomiausi vietovardžiai. Kauno vietovardziai. Vietovardziai kalbejimas. Kauno rajono vietovardziai. Vietovardziai. Regiono vietovardziai. Kalbejimas apie vietovardzius. Įdomūs lietuvos vietovardžiai. Vilniaus regiono vietovardžiai.

Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Argumentuotai paaiškinkite, kuo jiejums įdomūs. Kauno regionas. Kalbėjimo įskaitos potemė 2012m. su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.

Taigi, o kokie įdomiausi vietovardžiai yra mano regione – kaune?

Kaunas – tai mano gimtasis miestas, antrasis pagal dydį lietuvos miestas šalies centrinėje dalyje, nemuno ir neries santakoje. Svarbus pramonės, transporto, mokslo ir kultūros centras, laikinoji sostinė. Miestas yra beveik pačiame lietuvos centre, lietuvos vidurio žemumoje. Prieš miestą užtvenkus nemuną suformuotos kauno marios. Kitoje miesto pusėje telkšo lampėdžio ežeras. Miesto centrinė dalis yra tarp nemuno ir neries upių. Šiuo metu vyrauja kalbininkų nuomonė, kad miesto pavadinimas kilęs iš asmenvardžio kaunas; tokia pavardė ir dabar pasitaiko keturkampyje jurbarkas–jonava–alytus–vilkaviškis, į kurį patenka ir kaunas. Kas buvo tas kaunas – nežinoma, svarstoma, kad veikiausiai tai galėjęs būti pilies valdovas. Tokią prielaidą leidžia daryti ir dabartinis pilies pavadinimas: net kauniečiai ją dažniau vadina kauno pilimi, o ne tiesiog pilimi, nors kitos pilies kaune ir nėra. Kauno vardas turi ir legendinius kilmės aiškinimus.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 5 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (701 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Kauno regionas. Lietuvių įskaitos kalbėjimo potemė su planu
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Kauno regionas. Lietuvių įskaitos kalbėjimo potemė su planu. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-kelis-idomiausius-savo-regiono-vietovardzius-kauno-regionas-lietuviu-iskaitos-kalbejimo-poteme-su-planu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:53
×