Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Vilniaus vietovardžiai. Kalbėjimo potemė su planu


Idomiausi vietovardziai. Idomiausi lietuvos vietovardziai. Kalba apie vietovardzius. Idomus vietovardžiai. Idomus lietuvos vietovardziai. Vilniaus regiono vietovardžiai. Poteme vietovardziai. Regiono vietovardziai. Kuo idomus vietovardziai. Vietovardžiai poteme.

Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Argumentuotai paaiškinkite, kuo jiejums įdomūs. Vilniaus regiono vietovardžiai. Kalbėjimo potemė 2012m. su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.

Vietovardžiai yra svarbus tautos, kalbos paveldo elementas, dažnai išliekantis dar ilgai po to, kai išnyksta kalba ir tauta, iš kurios jis kilęs. Taigi, o kokie įdomiausi vietovardžiai yra mano regione – vilniuje?

Vilnius – lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Įsikūręs šalies pietryčiuose, neries ir vilnios santakoje. Vilnius yra arkivyskupijos centras, nuo 1579 m. – universitetinis miestas. Vilniaus senamiestis yra vienas didžiausių rytų europoje ir 1994 m. Įrašytas unesco pasaulio paveldo sąrašą. Nėra tiksliai nustatyta kada įsikūrė vilniaus gyvenvietė – apie miesto įkūrimą byloja geležinio vilko legenda. Pats vilnius pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose lietuvos didžiojo kunigaikščio gedimino 1323 m. Laiške vokietijos miestams. Vilniui vardą bus davusi vilnios upė, tekanti pro miestą. Vilnius visais laikais buvo kultūros ir mokslo lopšys. Čia gyveno, dirbo, kūrė daugybė žymių žmonių, tokių kaip, laurynas stuoka-gucevičius, adomas mickevičius, česlovas milošas, juozas tumas-vaižgantas, mikalojus konstantinas čiurlionis, simonas stanevičius, žemaitė, simonas daukantas, liudas gira, petras cvirka. Vilniaus senamiestis yra urbanistikos paminklas, 1994 m. Įtrauktas į unesco pasaulio paveldo sąrašą. Čia išlikę nemažai autentiškų xiv–xix a. Pastatų. Miestas yra vienas iš europos plytų gotikos kelio stočių. Vilnius dėl savo unikalaus kraštovaizdžio ir architektūros laikomas viena gražiausių europos sostinių.

Trakai – miestas įsikūręs vilniaus apskrityje. Tai miestas apsuptas ežerų, kuriuose gausu įvairaus dydžio salų.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (451 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Vilniaus vietovardžiai. Kalbėjimo potemė su planu
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite kelis įdomiausius savo regiono vietovardžius. Vilniaus vietovardžiai. Kalbėjimo potemė su planu. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-kelis-idomiausius-savo-regiono-vietovardzius-vilniaus-vietovardziai-kalbejimo-poteme-su-planu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:34
×