Pristatykite kelis literatūros klasikų eilėraščius, tapusius dainomis


Pristatykite kelis lietuvių literatūros klasikų eilėraščius tapusius dainomis. Lietuviu liaudies eilerasciai. Poetai kuriu eiles virto dainomis. Eilerasciai tape dainomis. Lietuviu literaturos klasiku eilerasciai tape dainomis. Lietuviu poetu eilerasciai tape dainomis. Klasiku eilerasciai tape dainomis. Antanas strazdas eilerasciai muzikoje. Eilerasciai tapusios dainomis. Antano strazdo eilerasciai virte dainomis.

Pristatykite kelis literatūros klasikų eilėraščius, tapusius dainomis. Paaiškinkite, kuriuo metu ir kodėl šie eilėraščiai virto dainomis. Kalbėjimo potemė 2012m.

Daina- vokalinės muzikos žanras, jungiantis poetinį tekstą ir melodiją. Liaudies dainos yra dainuojamosios poezijos kūriniai, perduodami gyvu žodžiu iš kartos į kartą. Lietuvių liaudies dainomis pradėta domėtis romantizmo epochoje. Liaudies dainomis virto ir kai kurių poetų eilėraščiai.

Romantizmo epochoje gyvenusio poeto antano strazdo eilėraštis „ pulkim ant kelių“ yra tapęs giesme. Antanas strazdas- vienas šviesiausių ir spalvingiausių asmenybių literatūros bei kultūros istorijoje. Gyvam jam esant išleistas tik vienas poezijos rinkinėlis „ giesmės svietiškos ir šventos“, kurį sudaro 9 eilėraščiai ir 2 religinės giesmės. Daug neišleistų eilėraščių plačiai paplito liaudyje, virto liaudies dainomis. Jie buvo labai artimi dainai. Jo poetinė kūryba paliko ryškų pėdsaką lietuvių literatūroje, buvo vienas iš lietuvių pasaulėtinės literatūros pagrindėjų, todėl ir jo eilės buvo labai populiarios, kad tapo dainomis.

Liaudies dainomis dažniausiai tampa populiarių poetų eilėraščiai.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (528 žodžiai)
  • Mokykla
  • Zydrune
  • Pristatykite kelis literatūros klasikų eilėraščius, tapusius dainomis
    10 - 1 balsai (-ų)
Pristatykite kelis literatūros klasikų eilėraščius, tapusius dainomis. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-kelis-literaturos-klasiku-eilerascius-tapusius-dainomis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 02:54
×