Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę - Kalba, 5 kalbėjimo potemė


Vietovardžių reikšmė. Gimtojo krasto vietovardžiai. Vietovardziu kilmes. Lietuvos vietovardziu kilme ir reikšmė. Vietovardžių svarba. Vietovardžių reikšmės. Vietovardzio reiksme. Klaipeda pavadinimo kilme. Vietovardziai kalbejimas. Gimtojo krasto reiksme.

Kalbėjimas 10 klasei. Potemė 2014m. Kalba. 5 potemė su planu. 5. Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą.

Kiekvieno miesto, miestelio, kaimo, kalno, ežero, upės pavadinimo kilmė yra unikali. Apstu daug pavyzdžių, kad šiuolaikinis vietovardis turėjo „išgyventi“ nemažai permainų, kol galiausiai mes dabar pasakę vieną konkretų pavadinimą galime galvoti apie vieną konkrečią vietą. Kad ir Klaipėda: Mėmelis, Noi-Dortmundas, Kaloipėda ir tik galiausiai Klaipėda. Kiekvieno gamtos kampelio istorija savita ir unikali. Suprasdami ją, labiau vertinsime ir tausosime vietas, kuriose gyvename. Juk mūsų Lietuvos istorija nėra rožėmis klota, todėl vertėtų pasigilinti ir vertinti, ką iškentėjo ne tik žmonės, bet ir gamta. Kokios aplinkybės lėmė, kad, pavyzdžiui, dabar Telšius vadiname Telšiais, o ne kaip nors kitaip?

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (806 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę - Kalba, 5 kalbėjimo potemė
    9 - 2 balsai (-ų)
Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę - Kalba, 5 kalbėjimo potemė. (2014 m. Sausio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-keliu-jums-idomiausiu-gimtojo-krasto-vietovardziu-kilme-ir-reiksme---kalba-5-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 01:58
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo