Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą


Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą.

Miestai, kaip ir žmonės, turi savo gimimo datas, biografijas, istorijas, vardus. Taip pat savo istorijas turi ir piliakalniai, ežerai, miškiai ir kitos vietovės. Dažnai apie šias pasakojami įvairūs mitai, padavimai, legendas. Į šias istorijas dažnai būna įpinama mistikos, fantastikos, veikėjai dažnai būna atgamtinės būtybės, dievai. Retame padavime nesutiksime karaliaus ir jos duktės ar vargšo bernelio įsimylėjusio kilmingą merginą. Tokiais padavimais garsėja ir mano gimtasis – Šiaulių kraštas. Jis taip pat turi savo vardo kilmės istorijas, kurios perteikiamos padavimuose. Šiose istorijose atskleidžiama šių vietovardžių reikšmė. Apie keletą mano gimtojo krašto – Šiaulių vietovardžius jums papasakosiu.

Pasakojama, jog senais laikais, kada lietuviai dar garbino Perkūną ir kitus dievus, dviejose neįžengiamais miškais apaugusiose kalvose įsikūrė dvi žmonių giminės. Giliame klonyje esantis Talkšos ežeras skyrė šias gyvenvietes. Vienoje ežero pakrantėje gyveno žvejai, kitoje – šauliai, medžiotojai. Tie šauliai medžiodavo žvėris, kurių odas gabendavo link pajūrio, kur prekiaudavo su tolimų šalių pirkliais. Žvejų gyvenvietė buvo pavadinta Žuvininkas, o šaulių ir medžiotojų – Šauliais. Ir žvėrys ir girios dabar yra išnykę, bet iki šių dienų vienoje Talkšos ežero pusėje tebėra Žuvininkų kaimas, kitoje – išaugo Šiaulių miestas.

Padvime apie Šiaulių miesto vardo kilmę, buvo paminėtas ir Talkšos ežeras.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (1290 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą
    10 - 9 balsai (-ų)
Pristatykite kelių jums įdomiausių gimtojo krašto vietovardžių kilmę ir reikšmę. Pagrįskite savo pasirinkimą. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pristatykite-keliu-jums-idomiausiu-gimtojo-krasto-vietovardziu-kilme-ir-reiksme-pagriskite-savo-pasirinkima.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 10:01
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo